İzmir Diş Hekimleri Odası’ndan TTB’ye sahip çıkması için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya çağrı

İşte o çağrı metni;

T.C Sağlık Bakanı

Sayın Fahrettin Koca’ya çağrımızdır

2020 yılı başından bu yana bütün dünyayı etkisi altına alan COVID 19 pandemisi  ülkemizde de her geçen gün etkisini artırarak devam etmektedir. Çok zor koşullarda görevlerini  yapan sağlık çalışanları günler geceler boyu  ailelerinden, çocuklarından ayrı kaldıkları gibi pek çoğu da salgın nedeniyle yaşamını yitirmiştir.

Bu çok zor koşullar altında yaşamını riske atarak görev yapan sağlık çalışanlarının sesini duyurmaya çalışan Türk Tabipler Birliği’ne (TTB)  karşı son günlerde bir siyasi parti lideri tarafından asla kabul edilemeyecek hakaretler yapılmış ve TTB’nin kapatılması gerektiği söylenmiştir.

TTB’nin kuruluş amaçları arasında hem hekimlerin özlük haklarını korumak hem de hekimlik mesleğinin toplum yararına gelişmesini sağlamak vardır. Dolayısıyla görevi hekimleri korumak ve onların seslerini duyurmak olan TTB’nin bu görevini yapmasına karşı çıkmak ve  son derece kutsal hekimlik mesleğinin onur ve saygınlığını zedelemek kabul edilemez bir davranıştır.

Biz İzmir’de Diş Hekimlerinin kamu kurumu niteliğindeki meslek örgütü olan İzmir Diş Hekimleri Odası  olarak kendisi de Hipokrat yemini etmiş bir hekim olan sayın Sağlık Bakanından TTB’ye yönelik hakaretlere ve kapatılması gerektiği konusundaki görüşlere karşı duruş göstermesini ve net bir ifade ile hekimlik mesleğine  ve TTB’ye sahip çıkmasını bekliyoruz.

Saygılarımızla

İZMİR DİŞ HEKİMLERİ ODASI

  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163