“UMUTTUR CUMHURİYET”Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi’ndeki kutlamaya katılan çocuklara özenle seçilen oyuncaklar dağıtılırken, her bir çocuğa Türk Bayrağı ile Nutuk kitabı da hediye edildi. Sofra Grup tarafından hazırlanan “Bayram” pastasının kesilip marşların söylendiği etkinlikteki temel amaç, çocuklardaki Cumhuriyet bilincinin güçlendirilmesiydi. KİTVAK, Ege Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi’ndeki konukevleri ile DEÜ Hastanesi Onkoloji Servisi’nde yatan çocuklara da Türk Bayrağı ve Nutuk hediye etti.

 

Hayırseverlere anlamlı çağrı

Öte yandan KİTVAK, ödeme güçlüğü içindeki hasta ve yakınlarının ücretsiz barınmaları sağlamak amacıyla başlattığı “Askıda Oda” uygulamasını anlamlı bir kampanyaya dönüştürdü.

“Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 Askıda Oda” sloganıyla başlatılan kampanyada toplanacak bağışların, Ege Üniversitesi ile Dokuz Eylül Üniversitesi hastane kampüslerindeki KİTVAK konukevlerinde kalan ihtiyaç sahibi ailelerin barınma sorunlarına çözüm olacağı açıklandı.Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılının hafızalara kazınması gereken bir tarih olduğunu söyleyen KİTVAK Yönetim Kurulu Başkanı İklil Ulueren, “Cumhuriyet gelecek demektir, umut demektir. Hastanemizde tedavi gören çocuklarımızın da umuda fazlasıyla ihtiyacı var. Bizler sevgi ve umudun paylaştıkça çoğaldığına inanıyoruz. O yüzden ‘Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, yaşasın çocuklarımız’ diyoruz” şeklinde konuştu. Ulueren, hayırseverlere Askıda Oda kampanyasına destek çağrısı da yaptı.İzmir merkezli Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı, kendi alanında Türkiye’nin en büyük kapasiteli hastanesi olan Ege Üniversitesi KİTVAK -Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi’ni kurmuş, ardından hasta yakınları için kentin iki farklı bölgesinde birer konukevi ile bir hücre işleme merkezini hizmete açmıştı. Vakfın tüm bu hizmetleri, hayırseverlerin bağışlarıyla gerçekleştirildi.
 
Anahtar Kelimeler
UmutturCumhuriyet
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163