Bu Makale
525 Tekil
Görüntülendi.
Sayın Önder Aksakal, DSP Genel Başkanı
Sayın Önder Aksakal,
DSP Genel Başkanı

Sayın Genel Başkan;

Geçmişte Demokratik Sol Parti'de yerel düzeyde önemli görevlerde bulunmuş ve partiye yararları dokunmuş ve gene yerel düzeyde onurlu görevler üstlenmiş birisi olarak bu mektubu yazma hakkını kendinde gören bir yurttaşım.

Geçmişte sizinle çalışmış ve sizi çok yakından olmasa da birlikte görev yapmış,birlikte seminerlere,seçim çalışmalarına katılmış,partinin İzmir'deki siyasi duruşunda önemli katkıları olan bir partili olarak bu satırları yazmayı bir görev olarak gördüğümü belirtmek isterim.
Ben kim miyim? 

İlk olarak 1998 yılında DSP İzmir İl yönetiminde üye olarak görev aldım.1999 yerel seçimlerinde rahmetli Ahmet Piriştina'nın B.Şehir Belediye Başkanı seçildiği seçimde il saymanlığı görevinde bulundum.Aynı yerel seçimlerde Karşıyaka'dan İl Genel Meclisi üyeliğine seçildim.İl Genel Meclisi'nde Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı oldum ve bu onurlu görevi  arkadaşlarımın oylarıyla Grup Başkan Vekilliği görevine seçilinceye dek sürdürdüm.Partinin İzmir İl Genel Meclisi'deki son Grup Başkan Vekiliyim.

Bu görevim bitince partinin İzmir İl Sekreteri olarak yeni yönetimde de görev aldım ve partiden ayrıldığım son güne değin bu görevimi başarıyla sürdürdüm.
1999 yılından 2010 yılına dek aralıksız Kurultay Delegeliği yaptım.  

Sayın Genel Başkan,
Herkesin bildiği ve sizin de dile getirdiğiniz gibi ülkemiz ekonomi konusunda Cumhuriyet Tarihinin en bunalımlı günlerini yaşamaktadır. Demokrasi ve Laiklik deyim yerindeyse çok zor nefes alabilmektedir.

Herkes bilir ki; ülkenin karanlık ve puslu günlerinde partinin kurucusu,eski Genel Başkanımız ve Başbakanımız rahmetli Bülent Ecevit ortaya çıkarak, ülkenin önünü açacak,ufkunu aydınlatacak yeni öneriler ortaya koyar ve halkımız katında da büyük destek sağlardı.Yine herkesin bildiği gibi,O,her şeyin önüne kendi kişisel çıkarlarını veya parti çıkarlarını değil,Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ve halkımızın çıkarlarını koyardı.Nitekim,en son ortaya koyduğu devlet adamlığı ile de Amerika'nın Kuzey'den Türkiye topraklarını kullanarak Irak'a girmesini reddettiği ve engellediği için kendi partisinin oy oranı yüzde 22'den yüzde 2'ye düşmüştür.Ama O, bunun hesabını bile yapmamıştır.

Sayın Genel Başkan,
İstanbul B.Şehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin neden iptal ettirildiği herkesin malumu iken ve de tüm Demokrasi güçleri yenilenecek seçimde bir araya gelip ortak hareket ederken,sizin bir gazeteye demeç verip :
" "FETÖ’cülerin Amerika’dan, PKK’lıların Kandil’den, HDP’lilerin de Meclis’ten destek verdiği birine…O birisi kim olursa olsun…DSP kurumsal olarak destek vermez, veremez…"  deme lüksünüz olabilir mi?

Gerçekten bu sözlerinizi inanarak ve bir belgeye dayandırarak mı söylüyorsunuz? Eğer öyleyse lütfen bu belgeyi açıklayınız ve herkes de bu durumu öğrensin!
Bizler de sayın Önder Aksakal böyle puslu ve karanlık bir döneme tarihi bir görevi yerine getirmiştir diyelim ve arkanızda duralım... 
Ülkedeki tüm Demokratik güçlerin,Demokrasiye inanan ve seçime katılma hakkı bulunan büyük,küçük tüm partilerin ittifak yaptığı böyle bir ortamda hem ülkemize hem de partinize büyük kötülük yapmış olacaksınız. 

Oysa,Liderlerin görevi partisini en üst mevkiye çıkarmak ve saygınlığını artırmaktır.

Şimdiki durumda, oturduğunuz koltuğun size yüklediği tarihi misyona ihanet etmekle suçlanacak ve bu sözleriniz yaşamınız boyunca "Demokles'in Kılıncı" gibi tepenizde asılı duracaktır.

Üstelik de  kırk milyon Dolar iddialarının ortaya atıldığı bu günlerde herkes sizin için bu durumu bir "zorunluluk" olarak görecektir.
Tavrınızı ve kararınızı bir kez daha gözden geçirmeniz dilekleriyle

İçten saygı ve sevgilerimi sunarım.
                                                                               
NOT: Bu arada 31 Mart yerel seçimlerinde DSP İstanbul B.Şehir Belediye Başkanı adayı olup 23 Haziran'da yapılacak seçimlerde aday olmayacağını açıklayıp istifa eden sayın Muammer Aydın bey'i de sağduyulu davranışından dolayı kutlarım. 
 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Bülent Talay 1 yıl önce

Sevgili Dostum Sn. Mehmet Altun'u bu çok haklı ve yerinde eleştirileri için candan kutluyorum. Umarım Sn. Genel Başkan bu, her dönem partiye en onurlu biçimde hizmet etmiş parti neferinin sözlerini dikkate alır ve bu yanlış tutumundan vazgeçer.