banner183

FERDİ GÜL ZİRVE PARKURLARINI İZMİR'E ADADI
 Yaptığı işlerle İzmir'in gururu ama kimse kendisinden haberdar değil.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı sn. Tunç Soyer bisiklet hayranlığı ile bilinir ama o bile bundan haberdar değil.
Kuşkusuz bu sn. Soyer'in ihmali değil, danışmanlarının sorunu.
Türkiye'de denenmemiş bir tarzı tek başına başarı ile gerçekleştirmiş bir genç sporcuyu göremeyen daanışmanlar kendilerine bakmalılar.

Dünya'nın başka bir yerinde yaşasa Ferdi Gül ve bu yaptıklarını yapsa o, ülkede gündem olurdu. Ülkemizi anladık ama ya İzmir, hani İzmir'in çağdaş yüzü, duyarlı yüzü?
Başkanı bisikletle resimleyip medyaya yaymak hüner değil, asıl hüner Başkan'dan esinlenip rekor sayılacak işler yapanları Başkanla buluşturmaktır. Bunuda Başkan yapmaz onun danışmanlığını yürütenler yapmalı. Vakit geçmiş değil. 

Ferdi Gül röportajın da yaptığı 3 zirve tırmanışınıda 30 Ağustos Zaferi ve İzmir'e İzmirin kurtuluşu zaferine adadı.
İşte o röportajımız;

M.Güneş : Ferdi merhaba, seni ilk duyduğumda inanılmaz saygı oluştu içimde. 
İnsanlarda böyle bir saygı patlaması yapıyor olmak seni motive ediyor mu?
Ferdi Gül: Bu şekilde yolculuğa çıktığımı duyan çoğu insan cesaretime ve verdiğim çabaya karşı saygı duyduklarını ve hayran kaldıklarını söylüyorlar


M.Güneş : Bu yaptığın öyle böyle bir spor değil, hiç resmi bir makam seni arayıp sorguladı mı?
Ferdi Gül: Hayır şuana kadar yaptığım bu işi hiç bir merci arayıp sormadı


M.Güneş : Peki sen neden başvurmayı düşünmedin? 
Ferdi Gül: Bazı çabalarım oluyor yaptığım bu sporu göstermek adına ancak bunu tek başıma, kendi olanaklarımla duyurmak etkili olmuyor

M.Güneş : Yaptığın bu işle ilgili üyesi olduğun kulüp, dernek yada benzeri bir yer var mı?
Ferdi Gül: Üyesi olduğum dağcılık kulübü ve dağcılık federasyonuna ait lisansım var ama bisikletle ilgili herhangi bir kulübe bağlı değilim

M.Güneş : Bir başka ülke insanı bisikletle ülkemizden geçerken medyatik oluyor ama aynı insanlar, sen gibi değerleri görmezden geliyorlar, bunu düşününce ne hissediyorsun?
Ferdi Gül: Bir çok örneğini gördüm ve ilah gibi karşılanıyorlar kendi adıma  tabiki öyle abartılı bir karşılanma istemem ancak ciddiye alinmamak, bu sporun ne kadar bireysel güç istediğinin bilinmemesi  beni üzmüyor değil. Fakat bunlara takılıp yerimde de saymayı hiç düşünmüyorum. Her şeye rağmen kendimi motive edecek değerlerim var.


M.Güneş : Ferdi inanılmaz bireysel bir yetenek, güç ve cesaret isteyen spor yapıyorsun, peki hangi spor kulübüne sempatin var?
Ferdi Gül: Basketbol izlemeyi severim ve sıkı bir Pınar Karşıyaka taraftarıyım.


M.Güneş : "Hedef Kaçkar Dağı" parkurun için sponsor görüşmelerini biliyorum, belki yanlış yerden başlamış olmak diyelim buna, ekonomik olarak böyle bir parkura çıkmak bundan sonra umarım daha güçlü sponsor bularak gerçekleşir. Bundan sonrası için planların var mı?
Ferdi Gül: Hedef Kaçkar Dağı sponsor olmadan yapılmış ve onca zorluğa rağmen başarılı şekilde gerçekleştirilmiş  bir iş. Bundan sonra da planlarım var şuanda üstüne çalışıyorum. Ancak bu defa sponsor olmadan yola çıkamayacağım

M.Güneş : Son sorumu sana bırakayım Ferdi son olarak neler söylemek istersin?
Ferdi Gül: Son olarak devletin bizim gibi yaşama hevesi olan ve spor adına varını ortaya koyan gençlere destek vermesini isterdim Ben elimden geldiğince bu parkurların devamını getireceğim ve yazdığım blogları kitap olana dek yazacağım.
Yukarıda söyledim ya, "kendimi motive edecek değerlerim var" diye işte o değerlerimden en bana bu parkurda en çok güç veren motivasyonumu adlandırmam gerekirse şunu söylemeliyim;  çıktığım bu uzun yolculuğu devamın da tırmandığım zirveleri 30 Ağustos Zafer bayramımıza ve İzmir'in kurtuluşuna adıyorum. Atatürk ve silah arkadaşlarını da saygı ile anıyorum.

İşte Ferdi Gül'ün yol hikayelerinin yer aldığı blok yazıları;

"Hedef Ağrı Dağı" Okumak için lütfen tıklayın >>>>>>>

"Hedef Kaçkar Dağı" Okumak için lütfen tıklayın >>>>>>>

HALKIZ BİZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163