Galatasaray'da Ak Saray tepkisi sürüyor: Bizim için tek Saray, Galatasaray
Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak’ın Sarı - Kırmızı kulübün Başkanı Prof. Dr.  Duygun Yarsuvat ile yönetim kurulu üyelerine haber vermeden futbolcu, teknik heyet ve takım görevlilerini yanına alıp Ak Saray’da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etmesinin yankıları sürüyor.

Cumhuriyet'ten Cumhur Önder Arslan'ın haberine göre, Galatasaray camiasının iç dinamiklerine hâkim olan çok sayıda isim, Gençlerbirliği maçı öncesinde  Albayrak’ın yönetim kurulundan habersiz biçimde takımı böyle bir ziyarete götürmesine tepki göstermeye devam ediyor. Adının açıklanmasını istemeyen eski yöneticiler ve kongre üyeleri Galatasaray Kulübü’nün marka  değeriyle kamuoyundaki etkisinin kullanılarak siyasete alet edildiğini, bu tavrın milyonlarca taraftarı bulunan camiaya yakışmadığını ifade etti.

Daha önceki dönemlerde kulüp bünyesinde aktif görevde bulunan çok sayıda isim, geçmişte de bazı  yöneticilerin baskıları sonucu bu tip siyasi içerikli olaylara kulübün dahil edildiğini, aynı anlayışın  bugün de sürmesinin rahatsızlık verici olduğunu belirtti.

Cumhuriyet’in ortaya çıkardığı ziyaretin Başkan Yarsuvat ve yönetimden habersiz biçimde ‘kaçak’  yapılmasına da değinen duayenler, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Ak Saray’da yapılan ziyarette  Galatasaray Kulübü Başkanı’nın yer almaması, sizlerin de ortaya koyduğu haberde yöneticilerin  çoğunun bu gelişmeyi TV’den öğrenmesi camiamız için kabul edilebilir değil. Galatasaraylı futbolcuların, teknik heyetin, maç günü böyle bir siyasi içerikli olaya alet edilmesi yanlıştır. Başkanın  geç haberdar olması, 2 kişi dışında hiçbir yöneticinin orada bulunmaması daha da büyük bir yanlıştır.  Galatasaray’ın değerleri, duruşu farklıdır. Bizim için tek Saray, Galatasaray’dır” ifadelerini kullandı.

Galatasaray Taraftar Grubu Tekyumruk'tan da saray ziyaretine tepki geldi. "Ak Saray'la ilgili eleştiriler kıskançlık" diyen Albayrak'a Tekyumruk "Vicdanımızda tek saray var, o da Galatasaray" yanıtını verdi.

Tekyumruk'un açıklaması şöyle:

Galatasaray kimseye boyun eğmez!
Yalakasınız, şarlatansınız! Saray ziyareti yapmanızı onaylayamazdık ancak ziyaret ettiğiniz zat hukuken tüm ülkenin cumhurbaşkanı olduğu için makul görülebilirdi. Ne var ki, Galatasaray yönetimi adına orada olduğunuzu; Galatasaray camiasını temsil ettiğinizi unuttunuz. Ya da hiç bilincinde değildiniz! 

Bu temsiliyet altında "bence" yoktur, olamaz. "Kıskançlık" değerlendirmesi yapmak haddinize değildir! Fikri hür, vicdanı hür Galatasaraylılar adına konuşurken, konuşacakları seçerken 2 defa düşünmelisiniz! Bu tür şarlatanları yönetime alanların Adnan Polat'ın başına gelenlerden ders almadıkları ortadadır.

Galatasaray değerlerini ayaklar altına alan herkes mutlaka bu taraftara hesap vermekten kurtulamayacaktır!

Vicdanımızda tek bir saray vardır; o da Galatasaray'dır!!!

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×