İSTANBUL'DA SPORDA ŞİDDETE HAYIR BULUŞMASI
İSTANBUL'DA SPORDA ŞİDDETE HAYIR BULUŞMASI


KULÜP BAŞKANLARI SPORDA ŞİDDETE HAYIR DEDİ


Geçen hafta İstanbul'da oynana, Yıldırım Bosnaspor-Küçükköyspor maçı öncesi çıkan olaylarda Muhammed Yücel'in hayatını kaybetmesi sonrasında iki takımın başkanları, ilçe protokolüyle birlikte sporda dostluk ve kardeşliğin önemine dikkat çekmek için bir araya geldi.


İstanbul Süper Amatör Lig 6. Grup mücadelesinde Yıldırım Bosnaspor - Küçükköyspor maçı öncesi çıkan olaylarda 17 yaşındaki Muhammed Yücel'in hayatını kaybetmesi sonrasında iki takımın başkanları sporda dostluk ve kardeşliğin önemine dikkat çekmek için Gaziosmanpaşa'da bir araya geldi. Yıldırım Bosnaspor Kulübü Başkanı Saffet Eryüz ve Küçükköyspor Kulübü Başkanı Muzaffer Şahintürk, As Başkan Metin Ebret'in yanı sıra hayatını kaybeden Muhammed Yücel'in babası Fatih Yücel, Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Bayrampaşa Emniyet Müdürü Necati Aktuğ Şahin, Gaziosmanpaşa AK Parti İlçe Başkanı Serkan Acar, Bayrampaşa AK Parti İlçe Başkanı Ersin Saçlı, Bayrampaşa İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Sultan Alabacak, Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Muhammed Sancaktar ve Yönetimi, Yıldırım Mahallesi Muhtarı Adnan Liçina ve iki takımın taraftarları katıldı.

Konuşmalardan önce her iki takımın başkanları, Muhammed Yücel'in babası Fatih Yücel'e çiçek takdim etti. Ardından Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu'nun ortak basın açıklaması yapmasıyla birlikte taraflar birbirlerine kardeşlik ve dostluk mesajı verdiler. Sporda böyle şiddet olaylarının yaşanmaması için ortak mesaj veren başkanlar, ardından hatıra fotoğrafı çektirerek birlikteliklerini gösterdiler.


Hasan Tahsin Usta; BU TÜR OLAYLARI LANETLİYORUZ
Sporda şiddete karşı olduklarını belirten Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, "Millet olarak bu cezayı çekmemek adına bir daha bu tür olaylar yaşanmaması temennisinde bulunuyoruz. Gaziosmanpaşa ve Bayrampaşa ilçeleri paşa paşa geçinirken aynı zamanda bir çatı altında bir ailenin mensupları olarak güzel bir şekilde yaşamını sürdürürken bu tür olayları kınıyoruz. Özellikle spor camiası olarak da bu tür olaylara fırsat vermemek için hep birlikte mücadele edeceğimizi de ifade etmek istiyoruz. Biz bu tür olayları lanetliyor, karşı olduğumuzu da belirtmek istiyoruz" dedi.

Atila Aydıner; SPORDA ŞİDDETE YER OLMAMALIDIR
Sporun evrenselliğine değinen Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, "Spor denilince dil, din, ırk, mezhep farkı gözetmeksizin hangi dine mensup olursa olsun hepsi sahada dostluk için, kazanmak için mücadele veriyorlar. Tribünlerde de taraftarlar onlara tezahürat ediyorlar. İşte bu güzel tezahüratın tüm dünyada hakim kılmasını istiyoruz. Barış, saygı ve kardeşliğin hakim olması gereken sporda şiddete yer olmamalıdır” diye konuştu.

Saffet Eryüz; KARDEŞLİĞİMİZ İLELEBET SÜRECEK
Küçükköyspor ile kardeş olduklarını dile getiren Yıldırım Bosnaspor Kulübü Başkanı Saffet Eryüz, "Biz Küçükköy ile iç içeyiz. Ben kendim Küçükköy doğumluyum. Biz etle tırnak gibiyiz. Bizim aramızda bir husumet yoktur, olmayacaktır. Biz kendileriyle kardeşiz ve kardeşliğimiz ilelebet sürecektir. Tek temennim budur. Sporda yaşanmaması gereken bir olay yaşandı, hepimizin başı sağolsun, mekanı cennet olsun. Hiçbir sportif başarının bir candan daha değerli olmadığını biliyoruz ve ligden çekildik. Bir Muhammedimiz daha kaybolmasın diye ligden çekildik" ifadelerini kullandı.

Metin Ebrat; MUHAMMED'LERİN ÖLMEMESİ İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ
Sporda şiddeti kınayan ve Yıldırım Bosnaspor ile yan yana olduklarını ifade eden Küçükköyspor Kulübü As Başkanı Metin Ebret, "Yıldırım Bosna bizim kendi takımımız, kendi semtimizin takımı, yan yanayız. Küçükköy camiası olarak bu olayı kınadık. Camia olarak bir daha Küçükköy'ün adının bu tip işlerle anılmaması veya Muhammedlerin ölmemesi için elimizden geleni yapıyoruz. Kendilerine yakışanı yaptılar. Ligden çekildiler. Biz onaylamadığımız halde ligden çekildiler. Centilmence bir davranıştı" şeklinde konuştu.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163