KARŞIYAKA’LI STADINI İSTİYOR
KARŞIYAKA’LI STADINI İSTİYOR

1912 Karşıyaka Derneği Karşıyaka'nın stad'ının bu güne kadar sürüncemede kalması ve siyasi malzeme yapılmasına tepki koyarak Sosyal medya sayfasından açıklama yayınladı. Açıklamada şöyle denmiş 'Eğer ihale süreci gecikecek veya duracaksa BİZ KARŞIYAKALILARIN kendi stadını yapacak kudrette olduğuna da inancımız tamdır.'

1912 karşıyaka Derneği, Stadın yapılmasına kimse karşı olmadığına göre kol kola vererek bu stadın bir an önce yapılmasını istiyor.

İşte 1912 Karşıyaka Derneği'nin aşıklaması;

Yıkımından, ihalesine yılan hikâyesine dönen Karşıyaka stadımız için somut adımların atılmasını istiyoruz. En son bilirkişi kararının da stat lehine sonlanması ile Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Karşıyaka stadı ile ilgili ihaleye çıkma konusunda bir engel de kalmadığına inanıyoruz.

Geçtiğimiz yıllarda çeşitli nedenlerle yapımı yavaşlayan stadımız, Sayın Dr. Cemil Tugay’ın belediye başkanı seçilmesi ile sonlandı. Kendi ifadesi ile “gerekirse taş taşırım” diyerek noktayı da koydu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer de bu konuda Karşıyaka’mızın yanında.
Diğer yandan önceki dönem İzmir (daha ötesi Karşıyaka’mızın) milletvekili, Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir İl Başkanı Sayın Kerem Ali Sürekli ’de konunun takipçisi. Kendisi de Karşıyaka stadımızın en kısa sürede ihaleye çıkarak yapılması, hatta Karşıyaka stadımızın maddi ve kapasite olarak İzmir’deki diğer statlara göre handikabını yeni bir spor salonu ile de telafi edilmesi düşüncesini kendisi ile görüşmemizde de dile getirmiştir.

Bu gün gelinen noktada sürecin tüm aktörleri aynı noktada buluşmuşken, Karşıyaka stadını politik malzeme yapmak Karşıyaka’mızın aleyhinedir. 1912 Karşıyaka Derneği olarak yerel yönetimimizin desteği ile, bakanlığımızın TOKİ ile birlikte bir an önce Karşıyaka stat ihalesini yapmasını istiyoruz. Bu konuda 1912 Karşıyaka Derneği de üzerine düşen ne görev varsa yapmaya hazırdır. Eğer ihale süreci gecikecek veya duracaksa BİZ KARŞIYAKALILARIN kendi stadını yapacak kudrette olduğuna da inancımız tamdır.
Karşıyaka ve spor kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.

1912 Karşıyaka Derneği YK 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163