banner183

Türkiye'de bütün ligler ertelendi!

Türkiye'de bütün ligler ertelendi!

 

Spor ve Gençlik Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile futbol, basketbol, voleybol federasyonları başkanları ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı arasında yapılan kritik zirvede, Türkiye'deki bütün spor organizasyonlarının süresiz olarak ertelenmesine karar verildi.

 

Yeni tip Coronavirüs (COVID-19) salgınına yönelik sürecin değerlendirildiği toplantı sonucunda futbol, basketbol ve voleybolda tüm liglerin ertelenmesine karar verildi.

 

Bakan Kasapoğlu toplantının ardından yaptığı açıklamada; "Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde çok verimli bir toplantı gerçekleştirildi ve kararlar alındı. Bu kararları federasyon başkanlarımızla tekrar mütalaa ettik ve liglerin ertelenmesine karar verdik" dedi.

 

TFF Başkanı Nihat Özdemir ise yaptığı açıklamada şöyle dedi; "Türk futboluna, Türk sporuna yön çizecek önemli kararlar almış durumdayız. Liglerimizi erteliyoruz. Tarih, yapacağımız çalışmalar sonucunda belli olacak. Hedefimiz en kısa sürede tekrar liglerimizin başlaması. Hem de seyircili maçlarla dönmek istiyoruz. Takvimi, Türkiye'nin olumlu gidişini de gözleyerek belirleyip paylaşacağız" dedi.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163