Bu Makale
198 Tekil
Görüntülendi.
SUSMAYACAĞIZ ! YAZACAĞIZ !

SUSMAYACAĞIZ ! YAZACAĞIZ !

 

Milletler ağaç gibidir

Varolduğu süre içinde bir millet, ağaçlarda olduğu gibi çiçekleri, meyveleri, yaprakları dökülebilir, dalları kırılabilir, gövdeleri kesilebilir ama, kökleri kurumaz, kurutulmazsa, zaman içinde gövdesi de, dalları da, yaprakları da yeniden çıkar, çiçekler açar ve meyve yeşerip tohumlarını yere döker zamanla ormana dönüşür.

 

 

 

BÜTÜN MESELE KÖKLERİ KORUMAKTIR !

Bir millet için tarihi, kültürü, örf ve adetleri (gelenekleri), kimliği bir ağacın yeraltındaki toprağa yayılmış kökler gibidir.

 

Tarihini, kültürünü, geleneklerini ve kimliğini unutmuş, kaybetmiş bir millet kökleri kurumuş ağaç misali kurur, yok olur gider, tarihten silinir.

Boşnak Milleti 800'lü yıllardan beri hem kimlik hem de inanç noktalarında komşuları olan diğerlerinden olmamak için 1463 yılına ve 425 yıllık bir aradan sonra 1878'den 1995 yılına kadar bir ağaç misali yapraklarına, dallarına, gövdesine ve köklerine farklı kimlikli ve inançtan olan komşuları dışarıdan da destek alarak devamlı saldırdılar.

 

Kimi zaman göçe zorlayarak yapraklarını döktüler, katliamlar yaparak dallarının kestiler, soykırım yaparak gövdesini kestiler ama, köklerini bir türlü kurutamadılar.

 

Zaman değişti, internet çağındayız; en basitinden herkesin elinde akıllı telefonlar var ve korkunç bir iletişim olanağına da sahibiz. Her şeyin adeta canlı yayınla anında dünya çapında gösterildiği bir çağda yani 21. yüzyıldayız. Artık yapraklara, dallara ve gövdeye saldırmayacaklar. Doğrudan köklere yani kökenliğe ve kimliklere saldıracaklar. Bu saldırıyı sadece Bosna Hersek ve Karadağ ile Sırbistan idareleri altındaki Sancak'taki Boşnaklara karşı koymayacaklar. Bu sinsi saldırıyı dünyada Boşnakların yaşadığı her yerde yapacaklar, 2002'den beri yapmaya da başladılar.


Türkiye'de Boşnak kökenliler üzerinde neden bazı projeleri başlattılar anlayabiliyor musunuz ?


Bize birileri yaptığımız bilgi ve uyarı paylaşımları ile fazla ileri gittiğimizi söylüyor !


Ne yapacaktık yani; ağaçlarımızdan kestikleri dallardan yaptıkları kazmalar ve baltalar ile içinde köklerimizin bulunduğu torağı kazmaya ve ardından da köklerimizi kesmeye kalkılıyorlar !


Susacak mıyız ? Yazmayacak mıyız?

 Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×