ULUSLARARASI GASTRONOMİ YARIŞMASI’NDA İZMİR’İN GURURU OLDULARİzmir Bornova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek-içecek Hizmetleri Bölümü öğrencileri 37 ülke arasından bin 400 öğrencinin katıldığı 19. İstanbul Uluslararası Gastronomi yarışmasından çok sayıda ödül ile döndü. Yarışmaya bireysel ve ekip olarak katılan öğrenciler 13 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya alarak üstün başarı elde etti.

Uluslararası yarışmada farklı kategorilerden yarışan öğrencilerden Modern Türk Mutfağı kategorisinde yarışan erkekler ekibinden Efe Gülay, Recep Atay, Ragıp Şahin Altın madalya almaya ile ödüllendirilirken; Yılın En İyi Lisesi kategorisi kız ekibinde Şeyma Başar, Belinay Palamut ve Şaziye Ömer Altın Madalya; Yılın En İyi Lisesi kategorisi karma ekibinden Cantürk Eroğlu, Doğukan Doğan, Fatmanur Soyer Altın madalya ve “Yılın Genç Altın Şefi” kategorisinde Şahra Kılıç ve Aleyna Yakut Bronz madalya ile ödüllendirildi.

 

Bireysel kategoride ise Gamzenur Gür, Makarna kategorisinde Büşra Ergeç, Restoran Tatlıları kategorisinde, Belinay Palamut ise Ana Yemek kategorisinde Altın madalya aldı. Bireysel ana yemek kategorisinde ise Elif Cankurt gümüş madalya, Ceylin Özler carving (sebze oymacılığı) kategorisinde Altın Madalya ve Tatlı kategorisinde Bronz madalya alarak ülkemizin adını uluslararası arenada bir kez daha duyurdular.

 

Madalya alan öğrenciler, başarılarına her zaman destek olan Okul Müdürü Adnan Uçar başta olmak üzere, alan şefi öğretmeni Aslıgül Kartpak, mezun öğrencilerden Mutfak Şefi Hakan Akalın, malzeme temini ve ön hazırlık ile sponsor desteği sağlayan Litany Restaurant ustaları İsmail ve Murat Şef ile Carving çalışmasında TAŞFED Derneği Ustası İbrahim Polata, menü kartlarının çevirisini yapan İngilizce öğretmeni Fatma Arslan ve yarışma sırasında yarışmacıları yalnız bırakmayan Müdür yardımcılaİbrahim Kuz ve Belgin Sağlık öğretmenlerine ayrıca, Özgür Koç ve Figen Altuntaşa teşekkür etti.

  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163