Turizm Sektörü, Sağlık Bakanlığı Yönergelerini Uygulamaya Başladı

Hijyeni Sağlamak Kadar Korumak da Önemli

Misafirlerine daha güvenli bir deneyim yaşatmak isteyen Xanadu Resort Hotel, Sağlık Bakanlığının yönergeleri çerçevesinde gerekli adımları attı. Bu doğrultuda otel genel mekanları, biyosidal içeren gümüş iyon ile dezenfekte edildi. Kleentech ile yapılan çalışma sonucunda otele gelecek turistlerin daha güvenli hijyen standartları cerecevesinde  tatillerini yapıp ülkelerine dönebilecekler.

 Misafirlerin Sağlığı Herşeyin Üzerindedir

Otelde gerçekleştirilen dezenfektan işlemi için yalnızca belirlenen kriterleri göz önüne almadıklarını ifade eden Hakan Yılmaz:

“Calışanlarımızın ve misafirlerin sağlığını düşünmek zorundayız. Dolayısıyla otelimizde dezenfektasyon işlemi için yapacağımız uygulamada virüsleri yok etmek birinci önceliğimiz olsa da diğer taraftan tesisimize gelecek misafirlerin ve çalışanlarımızın sağlığına etki etmeyecek bir ürün kullanmanın da önemli olduğuna kanaat getirdik. Bu nedenle içeriğinde gümüş iyon bulunduran Kleentech ile tüm otelin genel alanlarını dezenfekte ettik. Doğal ve sağlıklı bir dezenfektan ile tüm işletmeyi virüslerden baştan aşağı arındırırken, diğer olumsuz faktörleri de ortadan kaldırdık. Tatil planı yapan herkes gönül rahatlığı ile otelimize gelip, konaklayabilir” diye konuştu.

Bakanlık Genelgesini Ciddi Manada Ele Almalıyız

Sağlık Bakanlığının alınacak önlemler çerçevesinde turizm sektöründeki işletmelere yönelik yayınladığı genelgenin ciddi bir şekilde ele alınması gerektiğine vurgu yapan Hakan Yılmaz, bunun bir zorunluluk değil, gereklilik olduğunun altını çizdi.Yılmaz:

“Bakanlığın yayınlamış olduğu genelgeyi bir zorunluluk olarak görürsek, ciddiyetini kavrayabileceğimizi düşünmüyorum. Çizilen çerçeveye uymak, hem misafir hem de çalışanların sağlığı açısından oldukça önemli. Adımlarımızı da bu düşünce etrafında atmalıyız. Ancak bu şekilde sağlıklı ve güvenli bir tatil imkanı sunabiliriz. Turizmciler, her zaman konforlu ve güzel bir tatil vaadi sunar. Artık bu ifadelerin yanına ‘sağlıklı’ kelimesini de eklemek elzem hale geldi. Bu bağlamda sektör temsilcileri olarak sağlıkla ilgili  her detayı yeniden ele almamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163