“TÜRKİYE GÜZELLİKLERİ” HOLLANDA’DA
Türkiye Foto Muhabirleri Derneği tarafından düzenlenen, Spor Toto Yılın Basın Fotoğrafları Yarışması’nda, “Türkiye Güzellikleri” kategorisinde, son 5 yılda ödül alan ve sergilenmeye değer görülen fotoğraflardan oluşan, 41 fotoğraflık özel seçki, Hollanda’da sergilenecek. 

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın desteği ile Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da açılacak olan ‘Türkiye Güzellikleri Fotoğraf Sergisi’nde, farklı kurumlardan 27 foto muhabirinin eserleri yer alacak.

 

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği Başkan Yardımcıları Tolga Adanalı ve Osman Şişko’nun katılımıyla açılacak sergide, fotoğraf ve “Türkiye Güzellikleri” konularında söyleşiler de gerçekleşecek. Sergiyi kısa süre önce Rusya’nın başkenti Moskova’da açtıklarını, etkinliği dünyanın önemli kentlerine taşımayı amaçladıklarını dile getiren dernek başkanı Rıza Özel, “35 yıldır aralıksız olarak düzenlediğimiz Yılın Basın Fotoğrafları Yarışması’na, 6 yıl önce özel bir kategori ekledik. Bu çalışma sayesinde, Türkiye’nin güzelliklerini gösteren önemli bir fotoğraf arşivine sahip olduk. Bu zenginliğimizi, Türkiye’nin yurtdışında tanıtımına destek veren sergi ve söyleşilerle değerlendiriyoruz” diye konuştu. 

 

SERGİDE ESERİ OLAN FOTO MUHABİRLERİ

Ali İhsan Öztürk, Ozan Güzelce, Emrah Gürel, Özkan Olcay, Murat Şaka, Cem Öksüz, Mehmet Aslan, Sinan Çakmak, Sami Tolga Adanalı,  Aytekin Kalender, Mustafa Ercan, Levent Kulu, Mustafa Bikeç, Selçuk Şamiloğlu, Sedat Suna, Şebnem Coşkun, Kenan Gürbüz, Emrah Yorulmaz, Ahmet Faruk Sarıkoç, Yağız Karahan, Ercan Arslan, Özkan Bilgin, Bülent Durtaş, Gülin Yiğiter, Selahattin Sönmez, Halit Kartal, Rıza Özel. 


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163