30 Ağustos Özel Sergisi “Zafere Giden Yolculuk”

30 Ağustos Özel Sergisi “Zafere Giden Yolculuk” 30 Ağustos – 9 Eylül tarihleri arasında Bostanlı Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşacak. Karşıyaka Belediyesi Kent A.Ş.’nin organize ettiği sergide 32 adet farklı çalışma bulunuyor. Selami Torun’un kendine has yorumuyla yeniden hayat verdiği resimler uzunca bir uğraşın ürünü.“YAPMAK İSTEDİĞİM BİR SAYGI DURUŞU”

Selami Torun “Karşıyaka’da böylesine anlamlı bir günde sergi açmak benim için inanılmaz bir onur. Hayatın tozlu yollarından geçerken Mustafa Kemal’e bir saygı duruşu benim yapmak istediğim. Onun değerlerini, bize armağan ettiği Cumhuriyet’e kocaman bir merhaba demek. Her çalıştığım Atatürk resminde bu duyguları ve çok daha fazlasını istiyorum. Karşıyakalı sanat dostlarını sergimde görmek beni çok mutlu edecektir.” dedi.Selami Torun Kimdir?

1962 Erzurum doğumlu sanatçı 1983 yılında Mimar Sinan Üniversitesi (İDGSA) Seramik Bölümünden yüksek lisans mezun oldu. Seramik sanatını endüstriyel alanda sürdüren sanatçı uzun yıllar fotoğrafı seramik yüzeylerle bütünleştirme çalışmaları yaptı. Doğadan veya teknolojik imkânlar ile elde edilen doku, renk ve imajları seramik ürünlere uygulama çalışmaları zamanla farklı malzeme yüzeylere de yansımaya başladı. Sanatçının farklı tram, doku ve rölyef etkisi ile oluşturduğu retrospektif Atatürk fotoğrafları sergisidir.  

 

 

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163