BAŞKAN SENGEL BELEDİYE ÇALIŞANLARINA VERDİĞİ PROMOSYON SÖZÜNÜ TUTTU

BAŞKAN SENGEL PROMOSYON SÜRECİ İLE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ

HAKKI OLANA HAKKINI KARARLILIKLA TESLİM ETTİK

Başkan Sengel geçtiğimiz ay toplu iş sözleşmesi imza töreninde  bugüne kadar promosyon hakkından yararlanamayan çalışanların promosyon alması için gerekli yasal süreci başlatacaklarını ifade etmişti. Gerekli çalışmalarının tamamlanmasının ardından     sürecin sonlandığı bilgisini paylaşan Başkan Sengel; “  Yapılması kolay bir iş değildi. Ancak ben bir şeye karar verirsem, ne yapar ne eder yaparım. Bu konuda benimle çalışan,  benim kadar azimli, benim kadar kararlı arkadaşlarıma da teşekkür ederim. Biz aslında haklı olana hakkını teslim ettik. Bu bizim 397 çalışanımızın hakkıydı. Memurlar ve kadrolu işçiler bu promosyonu alıyorken, 397 şirket personelimizin bu haktan yararlanamaması bizim de vicdanımızı ve adalet duygumuzu rencide ediyordu. Bu yüzden çalıştık, çabaladık. İhale sürecini başlattık. Bu haktan yararlanamayan personelimize de hakkını teslim ettik. Promosyonlar Şubat ayı maaşı ile birlikte belediye şirketi çalışanlarımızın hesabına geçecek” dedi.BELEDİYEDE BİR İLK: PROMOSYON HAKKI İLE İŞÇİLER NE KAZANDI

Yaklaşık 16 yıldır taşeron firmalarda çalışıp belediye bünyesinde görev yapan personel, bu zamana kadar maaş ödemelerinde herhangi bir şekilde promosyon almadı. Uzun bir çalışma sürecinin ardından Başkan Sengel’in ve kurum çalışanlarının çabalarıyla promosyon hakkı kazanan personel, promosyon ücretinin yanı sıra banka kredi kartlarında kredi kartı ücreti ödemeyecek, havale ve EFT ödemelerini ücretsiz yapacak ve her türlü bireysel/tüketici/ihtiyaç kredilerinde indirimli faiz oranlarından yararlanabilecek.

BAŞKANIMIZ BİZE VERDİĞİ SÖZÜ TUTTU

Promosyon almaya hak kazanan işçiler Başkan Sengel’e teşekkür ederek, süreç ile ilgili görüşlerini ifade ettiler. Uzun yıllardır belediyede çalışan Yusuf Turan; “12 yıldır belediyede çalışıyorum. Bu zamana kadar hiç promosyon almadık. Filiz Başkanımız bizim promosyon almamız için çok uğraştı. Bize hakkımızı verdi. Çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

 

 

Bugüne kadar promosyon hakkı verilmediğini söyleyen Cenk Pak: 6 Yıldır Efes Selçuk Belediyesi’nde çalışıyorum. Ama Başkanımızın çalışmaları sayesinde promosyonu aldık. Kendisine tüm çalışma arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bir diğer belediye çalışanı Meryem Küçükkaplan ise 7 yıldır Efes  Selçuk Belediyesi’nde çalıştığını belirterek;  “ Daha önce promosyon alamayacağımız söylendi. Ama Başkanımız söz verdi. Verdiği sözü tuttu. Çok teşekkür ederim” dedi.

 

 

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×