Başkan Soyer Acil Çözüm ekipleriyle Buca’ydı

“Sizin için buradayız”

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in mahallelerin ihtiyaçlarına kısa sürede cevap verebilmek için oluşturduğu Acil Çözüm ekiplerinin ikinci adresi Buca oldu. Dün Konak'ın Yenidoğan, Küçükada, Lale, Vezirağa mahallelerinde incelemelerde bulunan Başkan Soyer bugün Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe ve Acil Çözüm Ekipleri Koordinatörü Heval Savaş Kaya ile Buca'nın Göksu, İnönü ve Mustafa Kemal mahallelerinde yurttaşlarla buluşarak sorunları dinledi, talepleri aldı. Üç mahallede ihtiyaç duyulan park, asfalt, dere ıslahı, yol düzenleme çalışmaları için 21 noktada incelemelerde bulunan Başkan Soyer, yanına gelen yurttaşlarla da bol bol sohbet etti. Başkan Soyer’i mahallerinde görmekten büyük mutluluk duyduğunu dile getiren yurttaşlar park ve çevre temizliği talebinde bulundu. Bunun üzerine Başkan Soyer, “Sizler için buradayız. İsteklerinizi yerine getirmek için elimizden gelen ne varsa hızla yapacağız” dedi.

 

Eren’in hayalleri gerçek olacak

Çocukları çok seven ve gittiği her ortamda çocuklarla sıcak ilişki kuran Başkan Soyer’in Buca gezisinde çocuklar yine yanındaydı. Onlarla hatıra fotoğrafı çektiren ve oyuncak dağıtan Başkan Soyer, çocukların hayallerini gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu da yaşadı. Mustafa Kemal Mahallesi’nde moloz döküm alanının oyun parkına dönüşeceği haberini Başkan Soyer’in ağzından duyan 9 yaşındaki Eren Güneş “Artık parka gitmek için çok uzaklara yürümeyeceğim” diyerek sevincini paylaştı.

 

Sözümüzün arkasındayız

Mahallelerdeki incelemenin ardından açıklama yapan Başkan Soyer, “Kampanya döneminde  ‘kentin arka sokaklarına dokunup bu mahallelerin hayatını değiştireceğiz” demiştik. Bunu yapmanın keyfini yaşıyoruz. Buca Belediye Başkanımız Erhan Kılıç da bugün bize katıldı. Kendisine teşekkür ediyorum. Acil Çözüm Ekibi Türkiye’de bulunmayan, örnek alınması gereken bir çalışma. Birçok işi çok hızlı çözecek bir ekip kurduk. Öncesinde ekiplerimiz ev ev, sokak sakak gezerek ihtiyaçları tespit edip rapor hazırlıyorlar. Bu rapor üzerine uygulama ekiplerimiz bölgeye giderek yerinde ve hızlı çözüm üretiyor. Bu organizasyonu sağlayan başta Genel Sekreterimize ve onunla birlikte çalışan her birimden arkadaşımıza teşekkür ediyorum. Çekirdek çok güzel bir ekip kurduk. Dün Konak’taydık. Bugün Buca’dayız. Devam edeceğiz. İzmir’de el değmedik arka sokak bırakmayacağız. Bunun heyecanı içindeyiz ve yapacağız” diye konuştu.

 

Başkan Soyer’e teşekkür

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç ise Buca halkı adına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e teşekkür ederek, “Başkanımız seçim vaatlerinde kentin refahını arka sokaklara getireceğiz demişti. Tunç Başkanımızın bunu yapacağını biliyorduk ama bu kadar erken olacağını beklemiyordum. Hemen çalışmalara başlandı. Yakın bir süreçte kent refahının buradaki arka sokaklara geleceğine inancımız sonsuz” dedi.

 

Acil Çözüm Ekipleri

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in isteğiyle kentin çeperlerindeki mahallerde sorunlara müdahale için kurulan Acil Çözüm Ekipleri’nin koordinasyonu İZBETON Genel Müdürü Heval Savaş Kaya’ya verildi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe’ye bağlı olarak çalışacak Acil Çözüm Ekipleri’nde Büyükşehir Belediyesi’nin tüm yatırımcı dairelerinden üst düzey temsilci ayrıca İZSU ve ESHOT genel müdürlüklerinden yetkililer yer aldı. Başkan Soyer, ilgili ilçe belediye başkanı, mahalle muhtarı ve yetkililerle mahallede tespitleri yaptıktan hemen sonra, ekipler çalışmaya başlayarak eksikleri kısa sürede tamamlayıp mahalleden çıkacak.

 

 

 

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163