Başkan Soyer, Harmanlı ve Gölbaşı belediyelerini ziyaret ettiİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremde büyük hasar gören Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesi ile Harmanlı beldesini ziyaret etti. Harmanlı Belediye Başkanı Ahmet Değirmenci ve Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım'ı ziyaret eden Başkan Soyer, her iki başkandan bölgelerinin ihtiyaçlarını dinledi.


 


Harmanlı'ya konteyner takviyesi

Başkan Soyer, Tut ilçesinden sonra depremde belediye binası da yıkılan Harmanlı’da Belediye Başkanı Ahmet Değirmenci'yle bir araya geldi. Değirmenci, ilçede barınma sorununun olduğunu ifade etti. Başkan Tunç Soyer, “Altyapısını hazırlayarak bu beldemize konteyner takviyesi yapacağız” dedi.

 


“Çok büyük bir felaket”

Harmanlı'nın ardından Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım'ı ziyaret eden Başkan Tunç Soyer, “Görünce insan vahametini daha çok anlıyor. Hep iç içeyiz aklımız zihnimiz gönlümüz burada ama görmek başka bir şey. Allah yardımcınız olsun. Çok büyük bir felaket. Elimizden geleni yapıyoruz ama ne yapsak eksik” dedi.

 


Var gücümüzle çalışacağız

Gölbaşı Belediye Başkanı Yıldırım, ilçede büyük bir tahribat olduğunu belirterek içme suyu ve atık su sorunu yaşadıklarını dile getirdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Adıyaman Deprem Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Aysel Özkan'ı ilçeye temiz su temini konusunda Gölbaşı'na görevlendiren Soyer, “Bu ziyarette en acil ihtiyaç neyse onları çözmek için gayret ediyoruz. Su meselesi ve Harmanlı'daki konteyner ihtiyacı en acili. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da deprem bölgelerinin ihtiyaçlarını gidermek için var gücümüzle çalışacağız” dedi. Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163