Batur: Kazanan Konak olacak

Başkan Batur, Konak’ın prestij projelerini gazetecilere anlattı

 

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, ilçede sosyal yaşamı geliştiren, tarihi ayağa kaldıran, dezavantajlı bölgelere umut olan ve kentsel dönüşümü sosyal alanda destekleyen çalışmalarını İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Yönetim Kurulu Üyelerine anlattı. Konaklıların hizmetine açılan yatırımlar ile yapımı süren projelerin tek tek tanıtıldığı inceleme gezisine Başkan Batur’la birlikte İGC Başkanı Dilek Gappi, İGC Yönetim Kurulu Üyeleri ve basın temsilcileri yer aldı. Belediyenin tarihi hizmet binası Basmane Semt Merkezi’nden başlayan gezi sırasında özellikle, ilk ziyaret noktası olan Konak Engelsiz Yaşam Köyü büyük beğeni topladı. Daha sonra Roman Kültür Merkezi, Konak Gençlik Destek Merkezi, Gültepe Spor Kompleksi, Toros Sosyal Tesisleri, Yemişçizade Konağı, Konak Belediyesi Yenilikçi Öğrenme Merkezi’nin (KONTAK) ziyaret edildiği gezi rotasında restorasyonu devam eden Mimarlık Müzesi olacak olan TCDD Kemer Hangar binası, Silahhane ve Kıllıoğlu Hamamı da yer aldı.

 

“Konak’ın her köşesi belediye hizmetlerinden yararlanacak”

Hizmet üretirken dezavantajlı bölge ve grupları ön planda tuttuklarını, eğitim ve sosyal imkanlar başta olmak üzere fırsat eşitliğine önem verdiklerini dile getiren Başkan Batur, belediyenin yatırımlarını anlattığı inceleme gezisinde şöyle konuştu:

“İnsan odaklı yerel yönetim anlayışıyla hizmet veriyoruz. Konak, İzmir’in tarihi dokusuna ev sahipliği yapan en büyük ilçe. Kent bilincini öncelikli tutarak halkımıza, gençlere hizmet vermeye, ihtiyaç duydukları her konuda yardımcı olmaya devam edeceğiz. Yaptığımız projelerde insan yaşamına saygılı, çevreye duyarlı bir anlayışla hareket ediyoruz. Tamamlanan projelerimizin yanında halkımızla buluşturmak için gün saydığımız projelerimiz de var. Önceliğimiz hizmetlerimizden, kent insanımızın eşit şartlarda yararlanabilmesi. Bu nedenle rotayı bilhassa daha dar ve orta gelirli semtlerimize yönelterek, eksiklerini tek tek tamamlıyoruz. Merkez ilçe olmanın tüm sorumluluklarını yerine getirirken, halkımızın mahallesinde, semtinde tüm belediye hizmetlerinden yararlanmasını önemsiyoruz. Her semtimizde pazar yeri, kreş, eğitim salonları, spor salonları, kadınlarımıza el becerileri kazandıran mekanlar mutlaka olmalı. Tek tek bu kompleksleri semtlerimize kazandırma gayretindeyiz. Tek derdimiz Konak’a hizmet. Bu amaçla ve bu dayanışmayla daha birçok adım atacak, ilçemize birçok tesis kazandıracağız. Bu dayanışmadan kazanan Konak olacak”

 

Eşit yaklaşım, ortak değerler

Yerinde gördükleri projelerin İzmir’in merkez ilçesi Konak’ın tarihi dokusunu daha da zenginleştireceğine inandıklarını belirten İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi de Başkan Batur’a gezi için teşekkür ederek,  “Kentin sorunlarına dikkat çeken doğru projelerin ortaya konularak sorunların çözülmesi hepimiz için önemli. Hizmet ve çalışmalarda kent insanına eşit yaklaşan, temel değerlerde buluşturan anlayışı önemsiyoruz. Kentin merkezinden öte çeperlerin birçok hizmete ihtiyacı var. Bugüne kadar örnek işbirlikleri gerçekleştirdiğimiz, meslek ve meslektaşlarımıza karşı duyarlılığı ile tanıdığımız Konak Belediyesi’ne ve Abdül Batur Başkan’a hem teşekkür ediyor hem de çalışmalarında kolaylıklar diliyorum” dedi.

  
Anahtar Kelimeler
BaturKazanan Konak Olacak
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×