BAYRAKLI'DA ENGELLİLER KENDİ GÜNLERİNDE DOYASIYA EĞLENDİ

 

Gecede engellilerden oluşan koronun okuduğu şiirler ve söyledikleri türküler geceye renk kattı. İlizyonist ise yaptığı gösterileriyle misafirleri adeta büyüledi. Belediyenin Engelli Merkezi üyeleri yerel kıyafetleriyle harmandalı oynadı. Kendi günlerinde doyasıya eğlenen engellilere piste çıkarak eşlik eden Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Engellilerimizi eve hapsetmeden hayata kazandırılmasını gerekiyor. Benim için gerçek engelli ahlaklarında ve vicdanlarında sorun olan insanlardır. Sizleri biz engelli olarak değil ailemiz olarak görüyoruz" dedi.

Geceye Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, eşi Bahriye Karabağ, Bayraklı Belediyesi Meclis üyeleri, birim müdürleri, muhtarlar, Bayraklı Belediyesi Engelliler Merkezi üyeleri, Bayraklı Engelli Eğitim Derneği, Nefes Özel Eğitim Kurumu, Türkiye Sakatlar Derneği İzmir şubesi, Çağdaş Görmeyenler Derneği, İnsan için Umut Derneği üyeleri katıldı. Havuz düğün salonunu dolduran engelli dostlar ve aileleri etkinliğin başında ellerindeki Tür Bayraklarını sallayarak 10. Yıl marşına hep bir ağızdan coşkuyla eşlik etti.

Program Bayraklı Gençlik ve Eğitim Merkezi (BAYGEM) öğrencisi görme engelli Safiye Yavuz'un açılış ve teşekkür konuşmasıyla başladı. Konuşmasını braille alfabesinden yararlanarak okuyan Yavuz'un heyecanlanması üzerine Başkan Karabağ yanına gelerek ona destek oldu. Yavuz'u salondaki misafirlerine tanıtan Başkan Karabağ daha sonra eşi Bahriye Karabağ ile birlikte onu yanına oturtarak, bizzat ilgilendi.

HİZMET MEŞALESİ YAKTIK

Salondaki misafirlere "Ailem hoş geldiniz" diyerek başlayan Başkan Karabağ, "Bayraklı Belediyesi Meclis üyeleri olarak bir meşale yaktık. Bu meşale topluma hizmet edebilme meşalesidir. Partiler bugün vardır, yarın yoktur. Liderler gelir liderler gider. Ama biz Bayraklı?da yaşamaya devam edeceğiz. Dostluğumuz baki olacak. Hepimiz burada birlikte 5 yılı birlikte tamamlayacağız" dedi.
ÖRNEK OLSUN

Başkan Karabağ, Bayraklı Meclisinin Türkiye Sakatlar Derneği?ne aldığı destek kararı nedeniyle olumlu geri bildirimler aldıklarını belirterek, "Son derece güzel bir hareketle İzmir Saktlar Derneği'nin 28 günlük eylemini 3 Aralık Dünya Engelliler gününde son verdirme onuruna sahip olduk. Meclis üyelerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İşte birlikte üretmenin en güzel örneği budur. Seviyeli muhalefete canımız kurban. Bizim meclisimizde AK Partili ve CHP'li meclis üyeleri birlikte hareket ederek bir sorunu çözdük. Dilerim Türkiye'de de böyle olur. 3 Aralık Dünya Engelliler gününde üçüncü engelli aracımızı Bayraklı'ya kazandırdık. Yine bu onur benim meclisime aittir. Ben bu sayının giderek arttırılmasından yanayım. Engellilerimize yönelik iş imkanlarında da sonuna kadar birlikte araştırmak durumundayız. Engellilerimizi eve hapsetmeden hayata kazandırılmasını birlikte çözmemiz gerekiyor. Biz engelli tarifimizi kısaca yapıyoruz. Benim için gerçek engelli ahlaklarında ve vicdanlarında sorun olan insanlardır. Gerçek engelli bunlardır. Sizleri biz engelli olarak değil aile olarak görüyoruz. Yolumuz açık olsun. Bayraklı'yı huzur barış kardeşlik kenti yapalım" dedi.

BAŞKAN KARABAĞ ENGELLİ VATANDAŞLARLA OYNADI
Karabağ'ın konuşmasının ardından sahneye Nefes Özel Eğitim Korosu çıktı. Engellilerden oluşan koro şiir ve türkülerle geceye renk kattı. İlizyonist ise yaptığı gösterileriyle misafirleri adeta büyüledi.Belediyenin  Engelli Merkezi üyeleri yerel kıyafetleriyle harmandalı oynadı. Harmandalının bitmesiyle birlikte harikalar yaratan engellilere salonu dolduran izleyicilerden alkış tufanı koptu. Sahneye Başkan Karabağ'ın çıkmasıyla birlikte coşku tavan yaptı. Piste çıkan engellilerle tek tek ilgilenen Karabağ onlarla dans etti. 
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×