BBŞT iki sahnede birden tiyatro severlerle buluşuyor
Ayakta alkışlanan oyunu tiyatroseverlerle birlikte izleyen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, BBŞT'yi daha fazla salonda, daha fazla izleyiciyle buluşturmayı amaçladıklarını söyledi. Bu arada "Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü" isimli oyun Çamdibi Nedret Güvenç Sahnesi'ne taşındı

Sezonu, "Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü" isimli oyunla açan BBŞT (Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu), yeni oyunu Köleler Adası'yla izleyici karşısına çıktı. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila'nın izleyiciler arasında yerini aldığı gala, Bornova Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi Sevda Şener Sahnesi'nde gerçekleşti. İbrahim Güngör'ün yönettiği oyun büyük beğeni topladı. Dekoru, kostümleri ve canlı müzikleri ile dikkat çeken oyunda muhteşem bir performans ortaya koyan oyuncular ayakta alkışlandı.

Sahneye çıkıp oyuncularla birlikte izleyicileri selamlayan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, ışıkçısından dekorcusuna, kostümcüsünden müzisyenine herkesi kutladı. Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nu daha çok izleyici ile buluşturmayı hedeflediklerini belirten Başkan Atila, "Bu yıl ilk kez Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi Sevda Şener Sahnesi ile birlikte Çamdibi Nedret Güvenç Sahnesi'ni de kullanmaya başladık. Sırada Altındağ Atatürk Kültür Merkezi var" diye konuştu.tiyatro1 2-w500
Oyunun konusu
18. yüzyılın en etkili, yaratıcı ve özgün yazarı Pierre Marivaux'ın yazdığı Köleler Adası; bir adaya düşen köle ile efendisinin, konumlarını değiştirmesiyle gelişen olayları mizahi bir dille anlatıyor. Pierre Marivaux Toplumsal sınıflar arasındaki eşitsizlik, sınıf atlama, paranın insan ilişkilerindeki etkileri, kadınların ezilmesi gibi konuları, psikolojik ayrıntılar, incelikli bir üslup ve başarılı bir diyalog örgüsüyle ele aldığı oyunlarıyla, Fransız tiyatrosunun Molièreden sonraki en ünlü komedya ustasıdır.

tiyatro1 3-w500
3. oyun Mart başında
17 Ekim'den bu yana Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi'nde sahnelen "Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü" isimli oyun, ilki 11 Aralık Perşembe olmak üzere 3 hafta boyunca Çamdibi Nedret Güvenç Sahnesi'nde izleyicinin beğenisine sunulacak. Galası yapılan Köleler Adası ise Ocak Ayı'ndan itibaren Çamdibi'nde sahnelenmeye başlayacak. BBŞT, Mart ayı sonunda ise William Shakespeare'in yazdığı "Kral Lear" isimli oyunla tiyatroseverlerin karşısında olacak.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×