Bornova Belediyesi yanınızda

Koronavirüs salgını sürecinde risk grubundaki vatandaşlar başta olmak üzere tüm ihtiyaç sahiplerinin yanında yer alan Bornova Belediyesi, tarım üreticilerine de destek veriyor.

 

65 yaş üzeri olmaları nedeniyle evden çıkmalarına kısıtlama getirilen Fatma - Zeki Demir Çifti, Beşyol’da 10 dönümlük 800 kiraz ağacının ilaçlanması için Bornova Belediyesi’nden yardım istedi. Gerekli tarım ilaçları, ekip ve ekipmanlarla birlikte ilgili bahçeye giden ekipler, hasat zamanı yaklaşan kiraz ağaçları için gerekli olan ilaçlı çalışmasını gerçekleştirdi.

 

İmdadımıza yetiştiler

Bornova Belediyesi’nin yerel üreticiye her zaman destek olduğunu ifade Fatma – Zeki Demir Çifti, salgın sürecinde evlerinden çıkamadıklarını hatırlatarak, “Hasat zamanı yaklaştı ama bir türlü ilaçlama yapamadık. Daha önce bölgemizdeki evcil hayvanlar için Belediyemiz mama getirmişti. Aklımıza geldi, biz de rica ettik. Sağ olsunlar hemen gerçekleştirdiler. Zor zamanımızda hemen imdadımıza yetiştiler. Sayın Başkan Mustafa İduğ’a ve ilgili arkadaşlara çok teşekkür ediyoruz.”

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×