Bornova’da Corona Virüs mesaisi

Önce tedbir

 

Başkan İduğ: Gece - gündüz demeden çalışıyoruz

 

Bornova genelinde ilk etapta 65 park, meydanlar, otobüs ve taksi durakları ile bankamatikler detaylı bir şekilde ilaçlandı. Hizmet binalarının girişlerine ve tuvaletlere hem personel, hem vatandaşların kullanımı için dezenfektasyon konuldu. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü İletişim Masası’ndakiler başta olmak üzere vatandaşlarla yakın temas halinde olan personele maske ve eldiven kullanma zorunluluğu getirildi. Yaptıkları iş gereği gün boyu sokaklarda ve risk altında olan Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanları da ateş ölçümleri yapılarak sağlık kontrolünden geçirildi.

 

Tüm önlemleri alıyoruz

Sağlığın her şeyden önce geldiğini söyleyen Bornova Belediye Dr. Mustafa İduğ, “Salgınına karşı vatandaşların yoğun olarak kullandığı başta parklarımız olmak üzere kamusal alanlar ile  hizmet binalarımızda temizlik ve ilaçlama çalışmalarımız sürüyor. Aynı şekilde hem sosyal medya kanallarımız, hem de duyuru alanlarımız aracılığıyla Corona Virüs’ten nasıl korunacağımıza ilişkin bilgilendirmelerimiz devam ediyor. Bu çalışmalara ek olarak hem vatandaşlarımızı hem de çalışanlarımızı korumaya yönelik bir dizi önlem daha aldık. Risk altındaki personelimizi ve vatandaşlarımızı korumak önceliğimiz” dedi.

 

İşimizi eksiksiz yapmalıyız

Ülkece zor bir süreçten geçtiğimize dikkat çeken İduğ, “Bornovalıya karşı sorumluluklarımızı eksiksiz bir şekilde yerine getireceğiz. Şimdi ülke genelinde artan önlemler nedeniyle Belediye hizmetlerine ihtiyaç her zamankinden fazla. Her zamankinden daha fazla ama daha dikkatli çalışmak durumundayız. Vatandaşlarımız rahat uyusun diye gece-gündüz çalışıyoruz. Tüm tedbirleri alalım ama işimizi eksiksiz yapalım” diye konuştu. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163