Bornova'da sokak kedilerine sıcak yuva
Kedilerin aşırı soğuklardan etkilenmemesi için yapılan kedi evlerinin ilki Büyükpark'a yerleştirildi. 16 kedinin rahatça içine girebileceği evler Bornova'nın farklı noktalarına da yerleştirilecek.

Bornova Belediyesi sokak kedilerinin sığınıp korunabileceği 'kedi evleri' projesini hayata geçirdi. İlki Büyükpark'a yerleştirilen Kedi Evi'nde can dostlarının rahatı için herşey düşünüldü. Her birine iki kedinin rahatça sığınabileceği kutular şeklinde planlanan kedi evleri yanyana konularak demir bir profil içinde korunuyor.

kedi evi3-w500
Hayvanseverlerin yardımları için koruma altına alınan kedi evlerinin iç kısımda kalan bölümlerine mama ve su kapları da konuldu. Kedi Evi'nin düzenli bakımları ve temizlikleri de Bornova Belediyesi ekipleri tarafından yapılıyor.

Kedi Evi projesinin başlangıçta Büyükpark'ta uygulandığını daha sonra başka bölgelerde de yaygınlaştırılacağını söyleyen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, "Sokak hayvanları özellikle kış aylarında çaresiz kalıyor. Yiyecek sıkıntısı yaşayan hayvanlar soğuklardan da etkileniyor. Kediler de bu durumdan en çok zarar gören hayvanlar arasında yeralıyor. Yaptığımız Kedi Evleri ile bu sevimli dostlarımıza yardım elimizi uzatıyoruz. Tüm Bornovalıların da bu projeye sahip çıkacağına inanıyorum" dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×