Bornova’da Zeytin Budama Eğitimi

Tarımsal üretim kapasitesini arttırmak ve kaliteli üretimi sağlamak amacıyla hazırlanan eğitimi Bornova Belediyesi Ziraat Mühendisi Anıl Ayvaz verdi.İlçede bulunan yerel üretici ve tarım gönüllülerinin katıldığı teorik eğitimde budama aşamasında dikkat edilmesi gerekenler anlatıldı. Zeytin yetiştiriciliğine yönelik temel bilgilerinde aktarıldığı toplantıda zeytin ağaçlarından daha iyi verim alınabilmesi için yapılması gerekenler ele alındı. Zeytin üretimi, bakımı ve ilaçlama gibi konularında bilgiler aktarıldı.

 

Katılımcılara zeytin fidanı

Etkinliğe katılan Bornova Belediye Başkan Yardımcısı Barbaros Taşer eğitimin sonunda katılımcılara zeytin fidanı hediye ederek, zeytinin ülkemiz için önemli bir tarımsal değer olduğunu belirtti.

 

Eğitimlere devam

Belediyenin gıda ve tarım alanında düzenlediği eğitimlere ara vermeden devam ettiklerini belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Yaptığımız çalışmalarla vatandaşlarımızın  tarımla olan bağlarını kuvvetlendirmeyi ve kırsaldaki çiftçilerin eksik oldukları alanlarda kendilerini geliştirmelerini amaçlıyoruz” dedi. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163