Bornovalılar halk dansları ile büyülendi

Bornovalılar halk dansları ile büyülendi

 

Bornova Belediyesi ile İzmir Folklor Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü (İZFEM) işbirliğinde düzenlenen 13. Geleneksel Dansların Büyüsü Gecesi Çamdibi Atatürk Parkı’nda gerçekleştirildi. Kortej yürüyüşü ile başlayan muhteşem organizasyonda, Roman dansı ile sahneye çıkan down sendromlu gençler geceye ayrı renk kattı

 

Bornova Belediyesi ile İzmir Folklor Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü’nün (İZFEM)  düzenlediği ’11. Geleneksel Dansların Büyüsü Gecesi’ Bornovalılara muhteşem bir gece yaşattı.

 

Etkinlik, Yıldırım Bayezıt İlköğretim Okulu önünde başlayıp, Çamdibi Atatürk Parkı’na uzanan kortej ile başladı. Park içindeki Amfi Tiyatro’da Bornovalıların yoğun katılımıyla gerçekleşen gecede sahne alan minikler büyük alkış aldı. Zeybek gösterisiyle başlayan geleneksel organazisyonda down sendromlu gençler Roman dansları ile sahnedeydi. Amfi tiyatroyu dolduran Bornovalılar, bu özel gençlere coşkuyla eşlik etti. Ayrıca, Balkan, Rumeli, Trakya, Üsküp ve Ege yörelerine ait halk oyunları gösterileri de yapıldı.

 


Gecede konuşan İZFEM Başkanı Tuncay Başoğlu, her zaman yanlarından olan Bornova Belediyesi’ne ve Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ’a teşekkür etti.
 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163