Bornova’nın çınarlarına özel merkez

Bornova’nın çınarlarına özel merkez

 

Sosyal belediyecilik alanındaki hizmetleriyle Türkiye’ye örnek olan Bornova Belediyesi, İZKA destekli yeni projesi Sağlıklı Yaş Alma Merkezi’nin açılışını yapıyor. Karacaoğlan Mahallesi Özgül Gündüz Halk Sağlığı Binası’nda açılacak olan merkez 25 Aralık Çarşamba günü hizmet vermeye başlayacak.

 

Bornova’da yaşayan 60 yaş ve üstü vatandaşların daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmesi amacıyla hazırlanan merkezde yaş almış büyüklere ücretsiz koruyucu sağlık hizmetleri verilecek. Çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde düzenlenerek vatandaşların aktif olmaları sağlanacak. Müzik, resim, hobi ve beceri kursları ile keyifli zaman geçirecek olan Bornova’nın çınarları, yürüyüş ve spor yapıp, açık havada da dinlenebilecek. Bornova Belediyesi’nin her zaman yaş almış büyüklere destek olduğunu ifade eden Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Evde Yaşlı Bakım Hizmetleri gibi birçok alanda büyüklerimize destek oluyoruz. Yeni açacağımız Merkez’imizde de onlar için her şeyi düşündük. Onların rahat yaşaması ve sosyal hayatın içinde daha fazla var olabilmeleri için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Hemşire, diyetisyen, diş hekimi, fizyoterapist ve psikoloğun görev yapacağı Sağlıklı Yaş Alma Merkezi’nde vatandaşları bilgilendirmek amacıyla sağlıklı yaşlanma süreci, kronik hastalıklar, sağlıklı beslenme, fiziksel aktivitelerin önemi ve güncel konularda da seminerler düzenlenecek.

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163