Buca Belediyesi’nin YKS ve LGS kursları başlıyor

Ders destek kurslarına başvurular 1 Eylül’de başlıyor

Eğitimde fırsat eşitliği yaratmak ve ailelerin sırtındaki eğitim masraflarını bir nebzede olsa düşürmek için çalışan Buca Belediyesi,2020-2021 eğitim-öğretim dönemi LGS( Liselere giriş sınavı) ve YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) ders destek programları için ön kayıt almaya başladı.

Lise ve üniversiteye hazırlık dönemi öğrencileri yetiştiren Aziz Nesin Bilgi Eğitim Merkezi ve Cemal Yetginer Etüt Meslek ve Sanat Atölyesi’nde gerçekleştirilecek eğitimlerin başvuru ve ön kayıtları 1 Eylül  – 11 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

EĞİTİMLER 5 EKİM’DE BAŞLIYOR
Aziz Nesin Bilgi Eğitim Merkezi’nde YKS ve LGS, Cemal Yetginer Etüt Meslek ve Sanat Atölyesi’nde ise 8. sınıf öğrencileri için LGS ders desteği verilecek.

12. sınıf öğrencileri ve mezunlar için Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), 8. sınıf öğrencileri için Liselere Giriş Sınavı (LGS) ders desteği programları 5 Ekim 2020 Pazartesi günü başlayacak.

 COVİD-19 NEDENİYLE SINIRLI SAYIDA ÖĞRENCİ
Türkiye’yi saran koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı Milli Eğitim Bakanlığı’nın aldığı tedbirler nedeniyle bu yıl eğitimler, sınırlı sayıda öğrenciyle gerçekleştirilecek. LGS kursları için 7. sınıf yılsonu ortalamasına uygun olarak sıralama yapılarak sıralamaya uygun olarak asil ve yedek öğrenci listeleri belirlenecek.  Belirleme sonuçları ise 16 Eylül 2020 tarihinde açıklanacak.

YKS için ön kayıt işlemlerini gerçekleştirecek öğrenciler, 15-16-17-18 Eylül 2020 tarihlerinde sıralama sınavına girecek. Sıralama sınavının ardından asil ve yedek öğrenci listeleri belirlenerek 25 Eylül 2020 tarihinde sonuçlar açıklanacak.

ONLİNE BAŞVURU
Başvuru ve ön kayıt gerçekleştirmek isteyen öğrenciler, gerekli olan formu www.buca.bel.tr  sitesi  “Duyurular” sayfasındaki “http://www.buca.bel.tr/Duyurular/659/lgs-ve-yks-hazirlik-kursu-duyurulari.html linkinden indirebilecek. Formu dolduran öğrenciler, aziznesin.egitim@buca.bel.tr” vecemalyetginer.egitim@buca.bel.tr” e-posta adreslerine göndererek online olarak yapılabilecek. Başvuru sonuçları ise telefon veya SMS yoluyla bildirilecek.

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163