‘Çocukların Film Kulübü’ başlıyor



‘Çocukların Film Kulübü’ başlığıyla düzenlenen etkinlik Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek. Katılımcılar, 25-26-27 Ocak ve 1-2-3 Şubat 2023 tarihlerinde iki grup olarak yapılacak çalışmada,  günde iki saat olmak üzere 3 gün boyunca kendi yaş gruplarına yönelik filmler izleyerek bu filmlerin değerlendirmelerini yapacak. Kamera kullanmayı, green screen ve stop motion gibi tekniklerle kısa film çekmeyi öğrenecek.

 

 Geleceğin Sinemacıları

Çocukların kültürel ve sanatsal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla etkinliği hazırladıklarını belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Günümüz dijital dünyasında çocuklarımızı doğru yerlere yönlendirmemiz gerekiyor. Bu düşünce ile teknoloji ve sanatın iç içe olduğu sinema dünyasını çocuklarımıza tanıtmak istedik. Film Ofisimizin yaptığı çalışmalar bu alanda gizli kalmış yeteneklerin ortaya çıkması ve geleceğin sinemacılarının yetişmesi açısından çok değerli” dedi.

 

BBFO

Faaliyetlerini 2011 yılından beri sürdüren Bornova Belediyesi Film Ofisi, kurulduğundan bugüne verdiği teorik ve pratik eğitimlerle, katılımcıların kendi projelerini hayata geçirerek izleyici buluşmalarını sağlıyor. Sektörden ağırladığı konuklarla görüntü, ses, kurgu gibi konularda atölye çalışmaları, film çözümleme etkinlikleri düzenliyor.
 


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163