Ediz Hun Karşıyaka’da!

Yaş dostu etkinlikler hız kesmiyor

Karşıyaka Zübeyde Hanım Nikah Sarayı’nda düzenlenen söyleşiye Karşıyakalılar yoğun ilgi gösterdi. Kendi yaşamından anılar ve anekdotlarla doğru yaş alma, beslenme ve sağlıklı bir yaşam için tavsiyelerde bulunan Hun, katılımcılara çevre konusunda da bilgi verdi. 


“HEDEF: HER YAŞTA SAĞLIKLI TOPLUM”
Söyleşinin açılış konuşmasını yapan Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, ilçede yaşayan ileri yaştaki vatandaşlar için çeşitli çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirterek şunları kaydetti: “Pandemi sürecinin başında 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın birtakım kısıtlamalarla karşı karşıya olduğu dönemde onlarla temaslarımız oldu. O temaslarımızda insanların yaş aldıkça toplumun dışına itildiklerini fark ettim. Bu eksiği tamamlamak adına ayrı bir birim oluşturduk, bu birim insanların yaşları ilerledikçe onlara destek olmak amacıyla çalışmalar yapıyor. En büyük problemin onların yalnızlaşması olduğunu, yaşları ilerledikçe üretim mekanizmasında yer almadığını gördük. Hepimiz bu yaş alma işini yaşayacağız ama onu keyifle, üretkenlikle, sosyal yaşamdan kopmadan yaşama şansınız var. Bir de bunu kötü hissederek yaşayan insanlar var ve kimse bunu hak etmiyor. Hepimiz bu yaşamdan, ülkeden, toplumdan alacaklıyız. Biz belediye olarak sizlerin daha aktif yaşamı olsun istiyoruz ve bu konuda çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Sizin mutlu ve sağlıklı olmanız için, yalnız olmamanız için elimizden geleni yapacağız. Hedefimiz her yaşta mutlu olan bir toplum.”

HUN: “İZMİR BENİM İÇİN ÖNEMLİ BİR KENT”
Açılış konuşmasının ardından Ediz Hun için hazırlanan kısa film gösterildi. Alkışlar eşliğinde söyleşiye başlayan usta isim Ediz Hun, İzmir’e yönelik anılarını ve duygularını paylaştı. İzmir’in çağdaş bir kent olduğunu vurgulayan Hun konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “İzmir, benim hayatımda çok önemlidir.Annem Felsefe öğretmeniydi, 1932-1935 yıllarında İzmir Kız Lisesi’nde ders vermekteymiş, o günlerden resimler var. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk liseyi ziyaret etmiş, Kazım Dirik Paşa ve Hasan Ali Yücel de eşlik etmiş. Annem de onların yanında yer almış, evde böyle bir resim var.İzmir ile ilgili anıları annemden dinledim ve burayı çok sevdim; benim de İzmir’de çekilmiş çok fazla filmim var.

Anahtar Kelimeler
Karşıyaka DaEdiz Hun
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163