banner183

EGOD ile İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliği

Otomotivciler, nitelikli işgücü sorununu Meslek Fabrikası ile çözecek

EGOD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Torun ve beraberindeki EGOD Yönetim Kurulu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e ziyarette bulundu. İstihdam konusunda eksikleri olduğunu ve çalışan bulma konusunda sektör olarak sıkıntı çektiklerini ifade eden EGOD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Torun, İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası üzerinden eğitim vererek nitelikli personel temin etmek istediklerini ifade etti.

İşsizliğin çok yüksek olduğu ülkemizde otomotiv sektörünün çalışan sıkıntısı çektiğini söyleyen Torun, “Herkes kamu kurumlarında memuriyet ya da belediyede iş istiyor. Ancak otomotiv sektöründe çalışana ihtiyacımız var. Bu konuda İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Meslek Fabrikası’nda eğitimler düzenlemek istiyoruz. Müfredatı ve eğitmeni biz temin edebiliriz, burada verilecek eğitimlerden sonra bu kişileri personel olarak sektörümüz bünyesine alacaktır” diye konuştu.

Ayrıca sanayi sitelerinin kentin merkezinde kaldığını ve zorlandıklarını ifade eden Torun, “Kentin üç çıkışına kurulacak üç yeni sanayi sitesi, İzmir’deki tüm oto sanayilerinin sorununu çözecektir. Tek bölgeye yoğunlaşmadan, kentin üç çıkışına kurulacak sanayi siteleri sektörümüzün beklentisi” dedi.“Sanayi siteleri için yer arayışı sürüyor”

Ziyaretten dolayı EGOD’a teşekkür eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, EGOD’un istihdam konusundaki fikir ve önerilerini dinledi.

EGOD’un müfredat ve eğitmen desteği verildiği takdirde kendilerinin de Meslek Fabrikası’nı bu eğitim programı için tahsis edebileceklerini söyleyen Soyer, “Elimizde 200 binin üzerinde CV mevcut. EGOD, sektörün ihtiyaç duyduğu çalışan profillerini bize sunarsa elimizdeki CV’leri tarayarak uygun profilleri EGOD ile paylaşabiliriz” dedi.

Sanayi siteleri konusunda da çalışmaların sürdüğünü belirten Soyer, “ Ekiplerimiz uygun yer arayışını sürdürüyor. Uygun bölgeler bulunduğunda sanayi siteleri yönetimleri ve sektör ile bir araya gelerek değerlendireceğiz” diye konuştu. Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163