Hız kazandıran merkezi inceledilerİzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Bornova Katı Atık Transfer İstasyonu’nun kurulmasıyla birlikte, Bornova Belediyesi çöp kamyonlarının her seferinde, Harmandalı Katı Atık Depolama Alanı’na gitmesine gerek kalmadı. Kamyonlar topladıkları çöpleri Bornova Katı Atık Transfer İstasyonu’na getirerek yeniden çöp toplamaya çıkabildi. Böylece kamyonu boşaltmak için kat edilen mesafe azalınca hem zamandan hem de yakıttan tasarruf edildi. Bornova Belediyesi’ne ait araçların sefer sayıları arttı.

 

Bornova Belediyesi Temizlik İşleri Şantiyesi’nde yapılan yeni düzenlemeler daha işlevsel bir ortam yaratılırken, filoya katılan yeni araçlar da hizmetin kalitesinin artmasına katkıda bulundu.

 

Uyum içinde çalışıyoruz

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Bornova’nın tertemiz bir ilçe olması için çalıştıklarını belirterek, “İzmir Büyükşehir Belediyemizle ve Başkanımız Tunç Soyer’le bu konuda uyum içinde olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum” dedi. Önceden çöp kamyonlarının yüklerini Harmandalı’na kadar gidip boşaltıp geri döndüklerini söyleyen Başkan İduğ, “Bu yatırım sayesinde zamandan kazandığımız tasarruf Bornova’nın daha temiz olmasına katkı sağladı” dedi. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163