İKİ FOÇA BELEDİYESİ KARDEŞ OLDUBosna Hersek Foça Belediye Başkanı Muyo Sofraciya, İzmir’in tarihi, turistik ve kültür kenti Foça Belediyesi ile kardeş şehir olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Sofraciya, “İmzaladığımız kardeş şehir protokolü için tabi ki çok memnunuz, şimdi kardeş şehrimizin Foça’mıza kazandıracağı ceviz fidanlarını en kısa zamanda Bosna'da toprakla buluşturmak için gerekli çalışmaları başlatacağız” dedi.Beş bin adet ceviz fidanı dikilecek

İki Foça belediyesinin bundan sonra daha sık bir araya geleceklerini ifade eden İzmir Foça Belediyesi meclis üyesi Kenan Gülay, “Bosna Hersek'in değişik kentlerinden ve Balkan coğrafyasının değişik yerlerinden Türkiye’ye gelen Boşnakların bir bölümü de Foça ilçemize yerleşmiş. Benim atalarım da Balkan coğrafyasından gelerek Foça’ya yerleşmişler. İzmir nüfusunun yaklaşık yüzde 60'ı Rumeli ve Balkan göçmeni” dedi.

 İzmir Foça Belediyesi olarak Bosna Hersek'teki adaş Foça Belediyesi ile kardeş şehir olmanın mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayan Gülay, “Bu kapsamda 'Bir Fidan Bir Umut' projesini hayata geçirmek için bir proje hazırlığı içine girdik ve kısa sürede kardeş şehir Foça'da hayata geçireceğiz. Gerçekleştireceğimiz bu ilk projemizde kardeş şehrimiz Foça'da 5beş bin adet ceviz fidanı dikilecek” dedi.

 Haber: Doğan Prepol Poroviç 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163