İZSU taşkınları önleyecek çalışmalarını sürdürüyor

17 günlük kapanma sürecinde kentteki altyapı çalışmalarına hız veren İZSU Genel Müdürlüğü özellikle aşırı yağışlarda yaşanan taşkınların önüne geçmek için yoğun faaliyet gösteriyor.

 

Kentin çeşitli bölgelerinde başlattığı projeleri sürdüren İZSU, Şubat ayında yaşanan doğal afet sonrasında tespit edilen sorun ve eksikliklerin giderilmesi için de çalışma yürütüyor.

Şiddetli yağışlarda Güzelyalı bölgesinde biriken yağmur sularının Poligon deresine deşarj edilmesi amacıyla başlatılan altyapı çalışmaları kapsamında, 16 Sokak’taki yağmursuyu hatlarının kapasiteleri artırılıyor. Ayrıca bölgede kurulan pompa istasyonu ve yağmur suyu havuzu sayesinde deniz seviyesinin altındaki kesimlerde biriken suların baskına yol açmadan tahliye edilmesi sağlanacak.

 

Çalışmalar gece gündüz sürüyor

Güzelyalı bölgesindeki çalışmaların en önemli aşamalardan biri de sokağa çıkma kısıtlaması sayesinde kent trafiğini aksatmadan aşıldı. Mustafa Kemal Sahil Bulvarı ve tramvay hattının altından geçen yağmur suyu hattının montajı sabaha kadar süren yoğun bir çalışmayla yapıldı. Bu süre içinde trafik akışı ve tramvay seferleri durduruldu. Günün ilk ışıklarıyla birlikte çalışma tamamlanarak yol ve tramvay hattı ulaşıma açıldı. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163