Karabağlar 'Bir Garip Orhan Veli'yle buluştu

Reha Özcan Kumpanyası'nın oyunu ayakta alkışlandı.

 

Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakıf'ın (TAKSAV) düzenlediği ve Karabağlar Belediyesi'nin de destekçileri arasında yer aldığı 9. Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali devam ediyor. Etkinlik kapsamında Reha Özcan Kumpanyası, usta şair Orhan Veli'nin yaşamı ve dizelerinden kesitler sunan “Bir Garip Orhan Veli” adlı oyunu, Karabağlar'da seyirciyle buluşturdu. Karabağlar Belediyesi ana hizmet binasındaki Muzaffer İzgü Salonu'nda sahnelenen oyunu, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Alev Ağrı, CHP'nin İlçe Başkanı Mehmet Türkbay, Eski İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, TAKSAV yöneticilerinin de aralarında olduğu siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş izledi.

 

Yaşama sevinci ve tutkuları...

Murathan Mungan'ın yazdığı ve Murat Sarı'yla Ayşegül Hardern'in yönettiği oyunun ışık tasarımını Ayşe Sedef Ayter, müziklerini de Nejat Dimili yaptı. Özellikle Usta Tiyatro ve Sinema Sanatçısı Reha Özcan'ın performansıyla dikkat çektiği müzikli tiyatroda, Orhan Veli'nin yaşamından ve dizelerinden kesitler aktarıldı. Türk edebiyatının ölümsüz şairinin yaşama sevinci, umutları, tutkuları ve İstanbul sevdası, seyirciyle etkileşim içinde, görsel efektlerle aktarıldı.


Uzun süre ayakta alkışlanan oyunun sonunda Başkan Selvitopu, Özcan ve ekibine adlarına dikilen fidanların yazılı olduğu doğa dostu sertifika verdi. Tiyatro Yönetmeni ve Oyuncu Polat İnangül de oyunculara plaket sundu.

    
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163