Karabağlar’da ‘yerinde’ yapılandırma

Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında uygulanan kısıtlamalar nedeniyle, 65 yaş üzeri vatandaşlar belirli saatler dışında evlerinden çıkamıyor. Ayrıca risk grubundaki hasta vatandaşlar da benzer gerekçelerle evlerinde kalmayı tercih ediyor. Karabağlar Belediyesi, bu durumdaki ve yapılandırma isteyen vatandaşları, pandemi önlemlerine uyarak evlerinde ziyaret ediyor. 414 78 71 ve 414 78 52 numaralı telefonları arayan vatandaşların evlerine giden ekipler, başvuru dilekçelerini alıyorlar. Daha sonra yapılandırmasını yapım ödeme planına ilişkin belgeyi vatandaşlara teslim ediyorlar.

 

Yoğun başvuru

Yasa kapsamda Karabağlar Belediyesi’ne 29 Ocak tarihi itibariyle toplam 11.716 başvuru yapıldı. Yapılandırılan borç miktarı da 18.669.488'e ulaştı. Vatandaşların yüzde 65'i avantajlardan yararlanmak için borcunu peşin ödedi.

7256 sayılı yasa kapsamında borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşlar, belediye binalarına gitmeden de online hizmet alabiliyor. Bunun için Karabağlar Belediyesi'nin internet sitesi “www.karabaglar.bel.tr” adresindeki “e-belediye” sekmesini tıklamaları ve talep ettikleri hizmete erişim sağlamaları yeterli oluyor. Vatandaşlar, e-devlet, e-belediye kullanıcı şifrelerinin yanı sıra telefon numarasıyla da girebildikleri sitede, borç yapılandırmasını yaptıktan sonra ödeme planını belirleyebiliyor. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163