Karabağlar’ın projesine İngiltere'den destek

İngiltere Cambridge’de faaliyet gösteren Balik Arts Vakfı temsilcileri İzmir’e gelerek Karabağlar Belediyesi yetkilileri ile 2 gün süren deneyim paylaşımı toplantıları gerçekleştirdi.

15 Ekim tarihinde başlayan ve 14 ay sürecek proje kapsamındaki ilk toplantıya  Balik Arts Vakfı Direktörü Yeşim Güzelpınar ve Vakıf Yetkilisi Saadet Türkmen, Karabağlar Belediyesi’nden ise Başkan Yardımcısı Rahim Ürünveren,  Özel Kalem Müdürü Ceyhan Kayhan, Kültür Müdürü Salim Çetin, Sosyal İşler Müdürü Pelin Erda, AB Proje ve Ar-ge Uzmanı Mehtap Yıldırım, Kolektif Bilinç Derneği Başkanı Günay Toprak ve Proje Koordinatörü Yudum Çura katıldı.

Toplantının ilk gününde Karabağlar’da  yer alan sivil toplum örgütlerinin yapıları ve belediye ile ilişkilerinin yanı sıra Balik Arts Vakfı’nın  İngiltere’deki yerel yönetimlerle olan ilişkileri masaya yatırıldı. Toplantının ikinci gününde ise dernek üyeleri Karabağlar’da yer alan İzmir Kadınlar Birliği Derneği’ni (İZKAB) ziyarete gitti, çalışmalarla ile ilgili bilgiler aldı. Vakıf üyeleri ayrıca İngiltere’de yürütmüş oldukları çalışmalar hakkında bilgi verilerek fikir paylaşımında bulundular. Vakıf üyeleri daha sonra Karabağlar’da yer alan kentsel dönüşüm dernekleri yetkilileri ile görüşerek toplantıları tamamladı.
Karabağlar’ın projesine İngiltere'den destek
Farklı etkinlikler gerçekleştirilecek
AB ve Türkiye Sivil Toplum Diyaloğu III – Siyasi Kriterler Hibe Programı kapsamında 14 ay sürecek olan projenin ilerleyen dönemlerde Londra-Enfield Belediyesi ve sivil toplum kuruluşları ile çalışma ziyaretleri, web sayfası hazırlıklarının yapılarak STK ağlarının oluşturulması, kısa filmlerin çekimi ve gösterimi, broşür ve afişlerin hazırlanması, forum tiyatro uygulama hazırlıklarının gerçekleştirilmesi de sağlanacak.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×