banner183

Karaburun’da Disk Üyelerine Yapılan Saldırı Basın Açıklamasıyla Protesto Edildi

Basın açıklamasında Genel-iş 4 Nolu Şube Başkanı Aydın TEKİN şunları söyledi:Kentimize ve ilçemize hizmet veren belediye emekçilerine yapılan saldırıyı kınıyoruz.

04/08/2021 Çarşamba günü Karaburun İskele Mevkii’nde bulunan “HAYALBAZ KAFE” önünde kamu görevimi icra eden Belediye Personelimiz ve üyelerimiz “Hayalbaz Kafe” sahipleri ve çalışanları tarafından saldırıya uğrayıp, tehtid ve darp edilmişlerdir.

Ancak şikâyetçi olup Karaburun Devlet Hastanesi’nden darp raporu almalarına rağmen, tek amaçları sadece görevlerini yerine getirmek olan belediye personellerini darp edenler, ne yazık ki serbest bırakıldılar.

Bu çirkin saldırı aynı zamanda emeğe, emekçinin alın terine yapılan bir saldırıdır.

Dünyada ve ülkemizde pandemi koşullarında gece gündüz, aralıksız hizmet veren belediye personellerimiz, bağlı oldukları ilçe sınırları içerisinde yaşayanların hayatını kolaylaştırmak, yaşamın her anında vatandaşlarımıza hizmet ederek ailelerini geçindirmek ve emeklerinin karşılığını almak için alın terleriyle mücadele etmektedirler.

Ülkemizin her noktasında emekçilerimize karşı saldırılar, gün geçtikçe artmaktadır. Şiddet sarmalını hiçbir şekilde kabul etmediğimizi, buna sebep olanların en kısa zamanda cezalandırılmasını istiyoruz. Belediye çalışanı arkadaşlarımız hiçbir şekilde yalnız değildir. Bu çirkin saldırıyı kınıyoruz.

Yetkili makamları bu yapılan çirkin saldırının cezasız kalmaması için göreve davet ediyoruz. Tasvip etmediğimiz bu olayın takipçisi olacağımızı ve saldırı gerçekleştirenlerin ağır şekilde cezalandırılması isteğimizi kamuoyuna bildiririz. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163