Karşıyaka Belediyesi CHP Grubu'ndan AKP İlçe Başkana cevap gecikmedi; 'Yapılan açıklama yalan ve iftiradır'

AKP Karşıyaka İlçe Başkanı İsmail Çiftçioğlu'nun geçtiğimiz günlerde Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay ve CHP'li Belediye Meclis üyelerini hedef alarak söylediği sözlere CHP'li Karşıyaka Belediye Meclis Üyeleri hep birlikte sert sözlerle tepki gösterdi.

CHP'li Karşıyaka Belediye Meclis üyeleri, AKP Karşıyaka İlçe Başkanı İsmail Çiftçioğlu'nun gerçek dışı itham ve iddialarına ortak bir açıklama ile yanıt verdi.
32 Belediye Meclis Üyenin imza attığı bildiri şöyle:Kamuoyuna


AKP Karşıyaka İlçe Başkanı basına yaptığı açıklamada, Karşıyaka Belediye Başkanına ve Belediye Meclis üyelerine yönelik gerçek dışı ithamlarda bulunmuştur. Ortaya attığı iddialar hakkında gerekli açıklamalar yapılmış, iddialarının gerçek dışı olduğu, verdiği rakamların dahi hayal ürünü olduğu önceki açıklamalarda dile getirilmiştir. Belediyemizden ve Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığından yapılan açıklamalara aynen iştirak ettiğimiz için verilen cevaplar burada tekrar edilmemiştir.

İlçe başkanı açıklamasında “CHP’li Meclis üyelerine neden buna müsaade ettiklerini sorduğumda ‘Başkan bizi dinlemiyor, aradaki 3-5 kişiyi aşamıyoruz’ diyorlar” şeklinde sözler sarf etmiştir.

Karşıyaka Belediyesi Meclisi Cumhuriyet Halk Partisi Grubu olarak, bu sözlere karşı bir açıklama yapmak gerekmiştir.

En kısa ve kestirme yoldan demek isteriz ki; yapılan açıklama yalandır, iftiradır.

Cumhuriyet Halk Partisine mensup hiçbir meclis üyesi böyle bir söz sarf etmemiştir. AKP İlçe Başkanını kendisine böyle bir söz söylendiğine dair iddiasını ispata çağırıyoruz.

İlçe Başkanının mensubu olduğu partide işler nasıl yürür bilemeyiz ama Cumhuriyet Halk Partisi Karşıyaka Belediyesi Meclis Grubu ele aldığı konuların üzerinde konuşarak, gerekli tartışmaları yaparak ve tüm görüşleri dinleyerek karar verir. Verilen her karar, Belediye Meclisinde verilen her oy, meclis üyelerinin bilgisi ve onayı dahilindedir. Meclisten geçen her karar CHP Grubunun oybirliğiyle alınmıştır.

Meclis üyeleri Karşıyaka Belediye Başkanı Sayın Cemil Tugay’a istediği her zaman ulaşır ve görüşlerini dile getirir. Sadece CHP’li meclis üyeleri değil hangi partiden olursa olsun her meclis üyesi Belediye Başkanına ulaşabilir ve görüşlerini dile getirebilir. Belediye Başkanı kendisine iletilen görüşleri dinler, bu görüşlerden yararlanır ve kararlarını verirken görüşleri dikkate alır.

Muhatap oldukları üstleri karşısında görüş dile getiremeyenler Cumhuriyet Halk Partililerin de öyle olduğunu sanıp bu sözleri sarf etmiş olabilirler.

İlçe Başkanına kafasında kurduğu düşünceleri gerçeklerle karıştırmamasını, başkanlığının son günlerinde adının daha da kötü anılmasına neden olacak karalama ve iftiraları dile getirmekten vazgeçmesini tavsiye ettiğimizi,

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

Karşıyaka Belediyesi Meclisi
Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyeleri

Adem ŞAHİN

Ahmet DİKER

Ali Ekber GÜNEŞ

Aydın KIZILKAYA

Belma İNAM

Birgül ÇAĞRI

Birgül SURAL ÜNER

Cemil YÜM

Deniz AYDOĞAN

Emine ÇAĞATAY

Faris DİKÇE

Faruk YILDIRIM

Fatih Mehmet DİNİZ

Gamze UĞURLU

Hayati DOĞAN

Hülya POLAT

Kaan AKACUN

M.Atilla BAYSAK

Mehmet GEMİCİ

M.Mithat SALEPCİOĞLU

Murat AYDIN

Murat ILGIN

Murat ÖĞÜT

Mustafa ÖZUSLU

Muzaffer KARAYILANOĞLU

Nilüfer BAKOĞLU AŞIK

Saadet ÇAĞLIN

Serdar AKTOP

Sevim KİRPİKSİZ

Suat OKAL

Şevket BALLA

Yaşar ÖZCAN

 

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163