Karşıyaka yeni spor salonuna kavuşuyor

Karşıyaka yeni spor salonuna kavuşuyor

 

Nadir Vekiloğlu Spor Salonu açılıyor 

 

Karşıyaka’nın İmbatlı Mahallesi’nde, hayırsever merhume Ayşe Necla Karadavut tarafından yaptırılan ve Karşıyaka Belediyesi’ne tahsis edilen çok amaçlı spor salonu, 20 Mart Çarşamba günü saat 18.00’da törenle hizmete açılacak.

 


EFSANE BASKETBOLCUNUN ADINI TAŞIYACAK

Ege Üniversitesi Suat Cemile Balcıoğlu Sağlık Yerleşkesi içerisinde yer alan salon, Karşıyaka’nın efsane basketbolcularından Nadir Vekiloğlu’nun adını taşıyacak. 350 kişilik tribün kapasitesine sahip, 1078 metrekarelik salon her yaştan sporculara ve sporseverlere hizmet verecek. Karşıyaka Belediyesi tarafından spor okulları açılacak, basketbol ve sabah sporu etkinlikleri ile çeşitli organizasyonlar gerçekleştirilecek.


 


AÇILIŞ TÖRENİ 20 MART’TA

Suat Cemile Balcıoğlu Sağlık Yerleşkesi ve spor salonunun temellerini 2015 yılında hayırsever Ayşe Necla Karadavut ile birlikte attıklarını hatırlatan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “2018’de kaybettiğimiz çok değerli hayırseverimiz, kendisine ait olan araziyi bağışlayarak, üniversite yerleşkesi ile salonun yapımını da üstlenmişti. Geçtiğimiz yıl faaliyete geçen yerleşkenin ardından, spor salonumuzun açılışını da 20 Mart’ta yapacağız. Ayşe Necla Karadavut’u bir kez daha saygı ve şükranla anıyor, sevgili Nadir Vekiloğlu ile aile bireylerinin de katılımıyla gerçekleştireceğimiz açılış törenimize tüm Karşıyakalıları bekliyoruz” dedi. 

    
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163