Karşıyaka’da 9 Eylül gururu!

ANLAMLI BULUŞMA


Zübeyde Hanım Anıt Mezarı’na karanfiller bırakan motosikletliler, daha sonra konvoyla heykel önüne geldi. Ellerinde Türk Bayrakları ile alanda buluşan Atatürk sevdalıları, Karşıyaka Belediye Bandosu eşliğinde hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okudu. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Bombacı Ali Çavuş ve tüm milli mücadele kahramanları için saygı duruşunda bulunuldu. Pandemi tedbirlerinin uygulandığı programa, Bombacı Ali Çavuş’un kızı Müşerref Sancak ve torunu Devrim Çağlayanırmak da katıldı. Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Devrim Çağlayanırmak’a dedesinin illüstrasyon tekniğiyle hazırlanmış tablosunu da hediye etti.

 

“KAHRAMANLARIN ÇOCUKLARIYIZ”

Başkan Tugay “Pandemi nedeniyle kısa da olsa bu 9 Eylül kutlamasını yapmak elbette ki boynumuzun borcuydu. Buna öncülük eden 1881 Derneği’nin bütün üyelerine çok teşekkür ediyorum. 9 Eylül 1922’de, düşman kovulduktan sonra Karşıyaka’ya ilk sancağı diken kişi, kahramanımız Bombacı Ali Çavuş’un heykelinin altındayız. Ne mutlu bize ki kızı Müşerref Hanım ve torunu Devrim Bey de aramızda. Tıpkı onlar gibi, Kurtuluş Savaşı’nın bütün kahramanlarının çocukları da burada. Bizler de onların çocuklarıyız. Ve bu kahraman neslin devamı olarak Atatürk’ümüze ve Cumhuriyet’imize sonuna kadar sahip çıkmakta elbette kararlıyız” dedi.

 

Bombacı Ali Çavuş’un torunu Devrim Çağlayanırmak ise “Bu anlamlı tören için Başkanımız Cemil Tugay’a ve gelen herkese çok teşekkür ediyorum. Büyük komutan, büyük lider Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm silah arkadaşlarını saygıyla anıyor, bizlere bıraktıkları emanetlere sahip çıkacağımıza bir kez daha söz veriyoruz” diye konuştu. 

 

9 EYLÜL TURNUVASI

Öte yandan, 9 Eylül etkinlikleri kapsamında Karşıyaka Belediyesi tarafından düzenlenen ve üç gün süren Ayak Tenisi Turnuvası’nın da final maçı oynandı. İkişer kişilik 32 takımın katıldığı turnuvada dün akşam finale kalan dört takım karşılaştı. Dereceye giren takımlara ödülleri Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay ve CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Murat Serdar Koç tarafından takdim edildi. İlk üçe giren takımların her birine madalya ile para ödülleri verildi. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163