Karşıyaka’da Babalar Günü için anlamlı etkinliklerBaşkan Dr. Cemil Tugay, “Çocuklarına insan ve doğaya karşı saygılı olmayı öğretebilen, geleceğe hazırlanırken yanında durabilen, artık hayatta olmasa da hatırlarında en güzel anların mimarı olabilmiş tüm babaların Babalar Günü kutlu olsun” dedi.

 

Karşıyaka Belediyesi’nin düzenlediği etkinliklerle Babalar Günü dolu dolu kutlandı. Karşıyaka’da yeniden kullanım kültürünü yaygınlaştırmak üzere her ay kurulan 2. el pazarı, bu ay Babalar Günü temasıyla açıldı. Kullanılabilir durumdaki ikinci el giysi, babalar için tavla – okey, erkek aksesuarları, antika, orijinal kitap, kaset, dergi, vb. ürünler ile elektrikli ve elektronik aletler satışa sunuldu. Babalarına hediye almak için gelen Karşıyakalılar pazar alanındaki tezgahlara büyük ilgi gösterdi. Eski oyuncaklar üzerine kurulan sohbetler yüzleri güldürdü.

 

KUŞAKLAR ARASI İLETİŞİM GÜÇLENDİRİLDİ

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ın vizyon projelerinden biri olarak hayata geçirilen ve günlük yaşam aktivitelerini yardımsız gerçekleştirebilen Alzheimer hastası bireyler için hizmet üreten Gündüz Yaşam Merkezi’nde ‘Babalar Günü’ kutlandı. Merkezden hizmet alan değerli büyüklerle anılar tazelendi, birlikte keyifli bir gün geçirildi. Cordelion Mutfak Sanatları Merkezi’nde düzenlenen Baba Çocuk Makarna Atölyesi ile de kuşaklar arası iletişim güçlendirildi. Birlikte karılan hamurlardan açılan taze makarnalar afiyetle yendi, yüzlerdeki gülümseme hafızalarda yer edindi.

 

GÜVENLİ SIĞINAK

Tüm babaların gününü kutlayan Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Çocuklar için baba figürü, hayatın şekillenmesinde önemli bir unsurdur. Güvenli bir sığınak, iyi bir rol model olmayı başarabilmek babaların çocuklarına karşı en büyük sorumluluklarındandır. Çocuklarına insan ve doğaya karşı saygılı olmayı öğretebilen, geleceğe hazırlanırken yanında durabilen, artık hayatta olmasa da hatırlarında en güzel anların mimarı olabilmiş tüm babaların Babalar Günü kutlu olsun” diye konuştu. Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163