banner183

Kent A.Ş İhtiyaç Sahiplerine 1400 Koli Gıda Yardımı Yapacak

Kent A.Ş. Kent Marketler aracılığı ile Karşıyaka'nın dar gelirli kesimine yönelik gıda yardımı hizmetine 8 ay önce başlamıştı. Birinci önceliği alım gücü zayıf olan vatandaşlara Kent Market Kart ile destek olmak olan Kent A.Ş. başlangıç olarak 170 adet Kent Market Kart’ı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmış, yardımlar çığ gibi büyüyerek bu sayı 328 aileye çıkmıştı. İhtiyaç sahipleri gelen SMS doğrultusunda 15 günde bir gıda yardımlarını Kent Marketlerden alamaya devam ediyor.

Deprem sonrası hız kesmeden toplanan yardımlar yeni yılda da umut olmaya devam edecek. İhtiyaç sahibi Karşıyakalı 1400 aileye yeni yıl öncesi gıda yardımı yapılacak. Alan elin veren eli görmediği sistemde ihtiyaç sahipleri Kent Marketler aracılığıyla gıda kolilerini alabilecek. “Çiftlikten Sofraya” sloganıyla çıktıları yolda kooperatiflerden gelen ürünleri aracısız olarak tüketiciye ulaştıran Kent Marketler kaliteli, güvenilir ve sağlıklı gıdaları Karşıyakalılar ile buluşturmaya devam edecek.

“BU ZORLU SÜREÇTE OCAKLARIN SÖNMEMESİ İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ”

Kent A.Ş. Murahhas Üye Haldun Ertan: " Temel İhtiyaç Derneği ile iş birliğimiz kapsamında yardımlarımızı artırıyoruz. Bütün dünyanın çok zor bir süreçten geçtiğini biliyoruz. Biz de bu zorlu süreçte ocakların sönmemesi için mücadele ediyoruz. İşsizliğin bu kadar arttığı başka bir dönem olmamıştır, insanların alım güçleri ne yazık ki oldukça düştü. Bu zorlu süreçleri birlik ve beraberlik içinde omuz omuza vererek geçeceğiz. Bu bağlamda Türkiye genelinde 20’ye yakın kooperatifle anlaşmalar yapıp, onların ürettiği doğal ürünleri marketlerimizde sunmaya başladık. Ürünleri direkt kooperatiflerden aracısız şekilde alarak Karşıyakalılarla buluşturmaya gayret ediyoruz. Daha sonraki süreçte daha fazla kooperatifi Karşıyaka’mıza getirmeyi hedefliyoruz.  2021 yılının tüm insanlığa umut ve hoşgörü getirmesini diliyorum." dedi. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163