Kış spor okulları başlıyorHer yıl yaz ve kış olmak üzere yıl boyunca 2 dönem halinde açılan spor kursları kış dönemine geçiyor.  Kadın Basketbol, Erkek Basketbol, Futbol,

Voleybol, Cimnastik, Taekwando ve Dağcılık branşlarında gerçekleşecek kurslar Eylül ayında başlayacak. Bornova Belediyesi’nin Çamdibi’nde projelendirerek geçtiğimiz ay hayata geçirdiği Çamdibi Kapalı Yüzme Havuzu’nda ise 9-17 yaş arası için yeni kayıtlar alınmaya başlandı.

 

Sağlık için spor

Bornova Belediyesi olarak Bornovalıları spor yapmaya teşvik etmek için çalışmalar yaptıklarını belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Özellikle kadınlar ve çocuklar için spor olanakları sunmak istiyoruz.  İlçenin farklı noktalarına kadınların saat 18:00’e kadar ücretsiz olarak yararlanabileceği fitness salonları yaptık. Çamdibi’nde yarı olimpik kapalı yüzme havuzu projemizi hayata geçirdik. Parklarımızın içine betondan imal ettiğimiz masa tenislerini yerleştirdik. Mevcut tesis ve spor alanlarında, parkların içinde yer alan sahlarımızda yenilemeler gerçekleştirdik. Sağlık için en yararlı aktivite spordur” dedi.  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163