Konak'ta Çöp Evler Temizlendi
Zabıta ekiplerinin de destek verdiği temizlik çalışmaları sonucunda çoğu terk edilmiş durumdaki evlerden yaklaşık 30 kamyon çöp ve moloz çıkarıldı.

Kahramanlar, Kubilay, Kadifekale, Kadriye ve Murat mahallelerindeki çöp evleri temizleyen Konak Belediyesi ekipleri, son olarak Güney Mahallesi 1151 sokaktaki müstakil bir evden kötü kokular yayıldığı yönünde gelen ihbarı değerlendirdi. Söz konusu eve giderek incelemelerde bulunan zabıta ekipleri, sahibi vefat ettiği için bir yıldır boş duran binaya girdiklerinde çöp evle karşılaştı. Bahçeyle birlikte yaklaşık 140 metrekarelik alana sahip ev, çağrılan Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince kapsamlı bir şekilde temizlendi. İçerisine yığılan çöp ve pislikten yaşanmaz duruma gelen çöp evden çok sayıda eski ev eşyası, giysi, pet şişe, teneke kutu, poşet ve kağıttan oluşan yaklaşık iki kamyon atık çıkarıldı. Kötü kokunun yanı sıra içindeki pisliğin sebep olduğu böcek ve fareler yüzünden mahalleliye korku dolu günler geçirten çöp ev, boşaltıldıktan sonra ilaçlanarak dezenfekte edildi. Ekiplerce çıkarılan yaklaşık 2 ton çöp ve moloz kamyonlara yüklenerek, bertaraf edilmek üzere götürüldü.

MAHALLELİ HUZURA KAVUŞTU
Yürütülen temizlik çalışmasından ötürü mahalle sakinleri adına Konak Belediyesi'ne teşekkür eden Güney Mahallesi Muhtarı Bilal Doğan, söz konusu evden uzun süredir kötü kokuların yayıldığını söyledi. Boş olduğu için kimliği belirsiz kişilerin meskeni haline dönüşen evde biriken çöp ve molozlar yüzünden, mahalleyi böcek ve farelerin sardığını dile getiren Doğan, konuyla ilgili belediyeye yaptıkları şikayetin ardından gerçekleştirilen temizlik sayesinde bu sorunun da ortadan kalktığını vurguladı. Vatandaşların sağlıklı çevrede yaşama hakkını korumak için çalıştıklarını belirten Konak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri ise, vatandaşlardan çöp evler konusunda duyarlı olmalarını istedi. Müdürlük olarak gelen her şikayeti dikkate aldıklarını belirten yetkililer, mahalle sakinlerinden gördükleri çöp evleri ihbar etmelerini istedi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×