Konak'ta Eğitime Altın Dokunuş
Eylül ayı başından buyana yürütülen çalışmalar sonunda ilçedeki 10 okulun bakım, onarım ve tadilatı tamamlanırken, 10 okulda da hummalı çalışmalar sürüyor. Okulların fiziki ve sosyal çevrelerini bir bir değerlendiren Konak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin hazırladığı raporlamalar doğrultusunda yapılan tadilatlar sayesinde okullar pırıl pırıl olurken, öğrencilerin de yüzü gülüyor.
EĞİTİMDE BÜTÜNLÜK
Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş da tadilatı tamamlanan Eşrefpaşa’daki Zafer Ortaokulu'nu ziyaret ederek çalışmaların neticelerini yerinde gördü. Kurtuluş Savaşı sonrası İzmir'de kurulan ilk eğitim kurumları arasında yer alan Zafer Ortaokulu’na girişte öğrencilerin sevgi gösterileriyle karşılanan Başkan Pekdaş, Okul Müdürü İsa Keskin ile birlikte tadilatın ardından daha iyi koşullarda eğitim sunar duruma gelen okulu gezdi. İzmir’in eğitim tarihinde önemli bir yeri olan ve bugüne kadar çok sayıda mezun veren okulda kapsamlı bir çalışma yürüten Konak Belediyesi Fen İşleri ekipleri, 3 bin 500 metrekarelik iç ve dış cepheyi yenilerken, gerekli görülen yerlerde sıva ve boya uygulamaları yaptı. Yoğun emek harcanan çalışmalar sırasında okulun 1964 yılından bu yana kullanılan 24 sınıf kapısı da yenileriyle değiştirildi. 
ARTIK DAHA TEMİZ VE GÜVENLİ
Okul gezisinin ardından minik öğrencilerin kendisi için hazırladığı dans ve müzik gösterisini izleyen Başkan Pekdaş’a desteklerinden ötürü okul yönetimi plaket ve çiçek hediye etti. Göreve geldiği günden itibaren ilçedeki okulların ihtiyaçlarını gidermek için çalıştıklarını kaydeden Başkan Pekdaş, çocukların daha iyi şartlarda eğitim almaları için tüm imkanları seferber ettiklerini belirterek, "Eğitim sadece öğretmen göndermek değildir. Eğitimi bir bütün olarak düşünmek lazım. Sağlıklı, temiz, güvenilir bir ortam sağlamak da eğitimin bir parçasıdır. Aileler çocuklarını okula huzurla, güvenle göndersin diye, bütçemizde yer almamasına rağmen biz okullarımız için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Çünkü çocuklarımızın daha iyi, sağlıklı ve güvenli bir ortamda yetişmelerini sağlamak bizim görevimiz" diye konuştu.
KOLEJ GİBİ OLDU
Konak Belediyesi’ne ilettikleri dilekçeye çok kısa bir zamanda karşılık verildiğini ifade eden Okul Müdürü İsa Keskin ise, tadilat işlemleri tamamlanan okullarının harabe görüntüsünden kurtularak adeta bir kolej görünümü kazandığını belirterek; "Konak Belediyesi'ne dilekçemizi yazdık ve bize hemen dönüş yapıldı, çalışmalar iki hafta içinde, yere bir damla dahi boya dökülmeden tamamlandı. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş sayesinde şimdi okulumuz kolej görünümü kazandı" dedi. Şu ana kadar 20 okulda tadilat çalışmalarını yürüten Konak Belediyesi, ilerleyen günlerde diğer okullarda da çalışmalar yapacak.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×