Mobilİzmir’le yaşam daha kolay!
İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmirlilerin günlük yaşamlarını kolaylaştırmak için hayata geçirdiği akıllı telefon ve tabletler üzerinden çalışan “Mobilİzmir” uygulamasını güncelledi. Uygulama yeni haliyle ESHOT, İZSU, İZDENİZ, İZBAN, İZULAŞ ve İzmir Metro verilerine tek bir ara yüz üzerinden ulaşılmasına imkan veriyor. Mobil cihaz platformları düşünülerek hazırlanan uygulama sayesinde İzmirliler, ulaşımdan hastane tahlil sonuçlarına, Kentkart bakiye sorgulamasından BİSİM istasyonlarındaki bisiklet sayılarına kadar her türlü bilgiye kolaylıkla erişebiliyor. Mobilİzmir uygulaması, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi “www.izmir.bel.tr” adresi üzerinden ya da mobil cihazların marketlerinden indirilebiliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından hayata geçirilen uygulamanın, mobil@izmir.bel.tr mail adresi ile 0 232 293 3675 numaralı telefona iletilen öneri ve isteklerle geliştirilmesine devam edileceği belirtildi.

Tek “tık” uzaklıkta
Android, IOS ve Windows Mobile işletim sistemi kullanan akıllı telefon ve tablet bilgisayarlar üzerinde çalışan uygulamada, kentle ilgili veriler 9 başlık altında toplandı. Ulaşım başlığı altında otobüs, vapur, metro ve İZBAN sefer saatleri ile duraklardan geçen otobüslerin hat numaraları, beklenilen durağa ne kadar uzakta olduğu ve en yakın durağın nerede olduğu bilgileri yer alıyor. Yine aynı başlık altında Kentkart bakiyesi ile BİSİM istasyonlarındaki bisiklet sayıları ve istenilen istasyona yol tarifi görüntüleniyor.

Uygulamanın öne çıkan diğer özellikleri şöyle:
* Nöbetçi eczane ve en yakın eczaneye yol tarifi bilgileri
* Eşrefpaşa Hastanesi’nde yaptırılan tahlil sonuçlarını görüntüleme
* Hemşehri İletişim Merkezi’ne başvuru ve başvuru sonucu görüntüleme
* Su kesintisi duyuruları
* Kültür sanat etkinlikleri
* Önemli telefonlar
* Haber ve duyurular

NOT: Uygulamaya mobil cihaz marketlerinin arama bölümüne “İzmir Büyükşehir Belediyesi” yazılarak yada aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşılabilir.
 
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×