Narlıdere’de öğrenmenin yaşı yok

Narlıdere Belediyesi'nden Okuma Yazma Kursu

 

Narlıdere Belediyesi Kadın Danışma Merkezi, İkinci İnönü İlkokulu'nda, yetişkinlere yönelik ücretsiz okuma yazma kursu açtı. Öğrenmenin yaşı yoktur” diyen Narlıdereliler, kursa büyük ilgi gösterdi. Başkan Ali Engin “Böyle bir alanda eğitim vermekten mutluluk duyuyoruz, kurslarımız özverili bir şekilde devam ediyor” dedi.


 


SINAVDA BAŞARILI OLANLAR SERTİFİKA ALACAK

“Öğrenmenin yaşı yok” parolasıyla sosyal sorumluluk çalışmalarına hız veren Narlıdere Belediyesi, kadınlar için okuma yazma kursu açtı. İkinci İnönü İlkokulu’nda açılan kursa 20’ye yakın Narlıdereli kadın kayıt yaptırdı. Okuma yazma öğrenen kadınlar, kurs sonunda Halk Eğitim Merkezi’nin sınavlarına girecek, başarılı olanlar sertifika alacak.

 

‘’EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER’’

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin ‘’Açtığımız kurslarda önceliğimiz vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak ve onları her açıdan sosyal bir birey yapıp hayata kazandırmak oldu. Okuma yazma kursumuz da yine  bu amaçla açtığımız  kurslardan biri. Kadınlarımız hem kendilerini daha rahat ifade edebilme şansını yakalıyor hem de sosyo ekonomik hayatta kendilerine yer edinme imkanı yakalıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’dedi.

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×