ÖĞRETMENLER MAHALLESİNDE YAĞMUR SULARI SIKINTI OLMAKTAN ÇIKIYOR

ÖĞRETMENLER MAHALLESİNDE YAĞMUR SULARI SIKINTI OLMAKTAN ÇIKIYOR


Burhaniye Belediyesi şehir genelinde alt yapı çalışmalarını sürdürüyor. Son olarak Öğretmenler Mahallesi’nde çalışmaya başlayan ekipler çalışmalar kapsamında toplamda 5 adet yer altı pompa odası kurdu.

Burhaniye Belediyesi tarafından Öğretmenler Mahallesi için yağmur suyu uzaklaştırma tesisi kuruldu. Yerleşimin denize paralel olması sebebiyle yıllardır yağmur suları konusunda sıkıntı yaşayan Öğretmenler Mahallesi, Necdet Uysal sayesinde rahat nefes alacak. Yağmur sularının denize deşarjı için kurulan yer altı pompa tesisleri ile mahalle içinde biriken yağmur sularının denize dökülmesi sağlanacak. Yürütülen çalışmalar kapsamında 3 adet Öğretmenler Mahallesi plajına bir adet ise Leman Güçlü Parkı mevkiine koyulan beton blokların içine koyulacak olan paket pompa istasyonu ile Öğretmenler Mahallesinde yağmur suyu bertaraf edilecek.ALT YAPI İÇİN CİDDİ BİR MESAİ HARCADIK
Öğretmenler Mahallemizde ciddi bir sorun olan yağmur suları için ciddi yatırımlar yaptıklarını ifade eden Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal yaptığımız bu girişim ile de mahallemizin korkulu rüyasını sonlandırmış olacağız dedi.  Mahallelerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için yatırımlar yapıyoruz diye belirten Başkan Uysal “yol yapım çalışmalarına önem verdiğimiz gibi yağmur sularının bertarafı için de 5 yıl boyunca ciddi bir mesai harcayarak sorunlu bölgelerimizde gerek menfez gerekse boru ve büz döşenmesi suretiyle alt yapı çalışmalarımızı gerçekleştirdik” dedi. Sağlıklı bir şehrin sağlıklı bir alt yapı ile mümkün olacağını dile getiren Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal "mahallelerimizi sağlıklı altyapı ağları ile donatmaya devam ediyoruz. Alt yapıda eksiklikleri gidermek adına önemli yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Çok şiddetli yağışlarda bazı mahallelerde meydana gelen su baskınlarına karşı yağmur suyu hatlarımızı menfezler ve korige borular ile genişletiyoruz. Bu çalışmalar ile şehrimizde herhangi bir sorun yaşanmamasını hedefliyoruz” dedi. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163