Pandemi ayında “can dostlara” 4 buçuk ton mama dağıtıldı

Buca’da sokak hayvanlarına özel önlem: 25 yeni beslenme odağı

Hayata geçirdiği çalışmaların yanı sıra farkındalık kampanyalarıyla sokak hayvanlarına özgür bir yaşam alanı yaratmak için mücadele eden Buca Belediyesi, koronavirüs (Covid-19) salgını kapsamında can dostlara desteğini arttırdı.

Türkiye genelinde yapılan “Evde kal” çağrısının ardından bir yandan hemşehrilerin ihtiyaçlarını karşılamak için gece gündüz çalışan belediye ekipleri, hayvan gönüllülerin yokluğunda can dostları unutmadı.

PANDEMİ BOYUNCA 4 BUÇUK TON MAMA DAĞITILDI
Buca Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından kent merkezinde ve kırsaldaki sokak hayvanları için yürütülen rutin mama desteği koronavirüs tedbirleri kapsamında arttırıldı. Veterinerlik ekipleri, “Evde kal” çağrısının ardından geçen son bir aylık sürede toplam 4 bin 500 kilogram mama dağıtımı gerçekleştirdi.

25 YENİ BESLENME ODAĞI
Bünyesindeki ekiplerle mama ve su dağıtımına aralıksız devam eden ekipler, sokaklarda mama odağı olmayan  veya zarar gören yerleri de teker teker tespit etti. Yapılan çalışmanın ardından kent merkezinde konumlandırılmak üzere 25 adet yeni beslenme odakları tedarik edilerek can dostlar için konumlandırıldı.

İÇİNİZ RAHAT OLSUN, GÖZÜNÜZ ARKADA KALMASIN
Bucalı sokak hayvanı gönüllülerine “Gözünüz arkada kalmasın” mesajı veren Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, “Pandeminin ilk gününden itibaren hemşehrilerimiz için nasıl harekete geçtiysek, can dostlarımız için de alarma geçtik. Bir aylık sürede onların aç kalmaması için ekiplerimiz normal mesailerini ikiye katlayarak özveriyle çalışma yürüttü. Pandemi sonuna kadar en yakın dostlarımız için çalışmaya devam edeceğiz. İçiniz rahat olsun, gözünüz arkada kalmasın. Bizler can dostlarımızı asla unutmayacağız, sizler bu sürede evlerinizde kalmaya devam edin” dedi.

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163