Prof. Dr. Aysel Bayraktar Kültür Merkezi Doğanlar’da büyük memnuniyet yarattı

Prof. Dr. Aysel Bayraktar Kültür Merkezi Doğanlar’da büyük memnuniyet yarattı

 

 

Çok sayıda hizmet tek merkezde veriliyor

 

 

Bornova Belediyesi’nin kısa sürede yapımını tamamladığı Doğanlar’daki Prof. Dr. Aysel Bayraktar Kültür Merkezi, çok yönlü hizmetleriyle vatandaşlarda büyük memnuniyet yarattı. Dost Market, Kadın Danışma Merkezi, BELGEM ve düğün salonu gibi pek çok sosyal destek projesini de tek çatı altında toplayan Prof. Dr. Aysel Bayraktar Kültür Merkezi, kısa sürede Doğanlar ve çevresindeki vatandaşların pek çok ihtiyacını karşılamaya başladı.

 

Bornova Belediyesi’nin pekçok hizmetin bir arada verilebileceği bir merkez olarak planlayıp yapımını 1.5 yılda tamamladığı Doğanlar’daki Prof. Dr. Aysel Bayraktar Kültür Merkezi, ilk iki ayında bölge sakinlerinde büyük memnuniyet yarattı. 1994-1999 yılları arasında Bornova Belediye Başkanlığı yapan Prof. Dr. Aysel Bayraktar’ın ismini taşıyan Merkez’de Dost Market’in Doğanlar Şubesi hizmet veriyor. 1450 kişinin yararlardığı Dost Market’in bu şubesinden Doğanlar Mahallesi’nin yanısıra Mevlana, Naldöken, Ümit, Kemalpaşa, Yunus Emre ve Gürpınar mahallelerinde oturan ihtiyaç sahibi vatandaşlar da yararlanıyor.

 

Her katta ayrı hizmet

 

BELGEM, Prof. Dr. Aysel Bayraktar Kültür Merkezi’ndeki faaliyetlerine bu yıl İngilizce kurslarıyla başladı. Kurslar, 4, 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlendi. Bahar dönemi İngilizce kurs kayıtları 1 Şubat’ta baylayacak. Öğrenciler 11 Şubat’ta ders başı yapacak. Kadın Danışma Merkezi’nde, bölgede yaşayan kadınlara yönelik kültürel ve sosyal destekler sağlanmaya başladı. Merkez’in en üst katındaki 250 kişilik çok amaçlı salon düğün, nişan ve özel toplantılara ev sahipliği yapmaya başladı. Ayrıca hobi ve beceri edindirme kursları kapsamında kadınlara yönelik olarak ahşap boyama ve dekoratif ev aksesuarları yapımı kursları da devam ediyor.

 


Prof. Dr. Aysel Bayraktar Kültür Merkezi’nin projesini Doğanlar’daki vatandaşların görüşleriyle oluşturduklarını ifade eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Amacımız halkımızın gerçek ihtiyaçlarının karşılanmasıydı. Vatandaşlarımızın istemediği herhangi bir şeyi projeye eklemek istemedik. Bu nedenle anketler yaparak beklentileri öğrenip projeyi hazırladık. Henüz açılışın üzerinden iki ay geçmişken bu kadar verimli bir şekilde kullanılması ne kadar doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor. Doğanlar Mahallesi ve çevresinde oturanların bu kültür merkezinden her geçen gün daha çok hizmet alabilmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.
 Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner163