'Sırp Cumhuriyet Günü'nün kutlanmasına Boşnaklardan tepkiler dinmiyor

'Sırp Cumhuriyet Günü'nün kutlanmasına Boşnaklardan tepkiler dinmiyor

 

Sırpların, 9 Ocak gününü 'Sırp Cumhuriyet günü' olarak kutlanmasına Boşnaklardan tepki gelmeye devam ediyor. Bir Tepki de Burhaniye Rumeli Balkan Göçmenleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinden geldi.

 Burhaniye Rumeli Balkan Göçmenleri Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Süleyman Eruzunlar yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi;

 

'Avrupa'nın göbeğinde Son yüzyılın en büyük soykırımını Sırplar Boşnaklara karşı yapmış olmasına rağmen, Eli Kanlı Sırpların Soykırım yaptıkları mahkemeler tarafında da belgelenmesine rağmen bu ne aymazlıktır.

Yine hatırlatmak isterim 9 Ocak gününü Mahkemeler tarafından 'Anayasaya Aykırı' bulunmasına rağmen Sırpların 'Sırp Cumhuriyet günü' olarak kutlanması biz Boşnakları üzmekle beraber apaçık anayasal suç işliyorlar.

 

Bosna Hersek Anayasa Mahkemesinin daha önce "anayasaya aykırı" dediği 'Sırp Cumhuriyet Günü' Sırplar tarafından bilerek kutlanıyor. Eli kanlı Sırplar 9 Ocak 1992 tarihinde Boşnaklara yönelik soykırımın başlangıcı olduğunu biliyorlar. 1992 - 1995 yılları arasında Sırpların gerçekleştirdiği Boşnak soykırımını nasıl unutacağız?. Acaba Sırplar ne yapmak istiyorlar?. Eli Kanlı Sırplar halen Kana doymamışlar gibi davranmasının amacı nedir?. Boşnak toplumunun yaralarını deşmek değilse nedir?.

Aslında 9 Ocak 'Boşnak Soykırım Günü' olarak anılmalı.' Dedi

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×